Hajduk ekspresno protiv Istre 1961

Hajduk je rutinski upisao važnu pobjedu...

Hajduk na Poljudu lako svladao Istru 1961 3:0 i približio se Dinamu na samo bod zaostatka. U prvih deset minuta Burićeva momčad je bila opasna, dominantna i iznimno ofenzivna. Prvi pogodak postignut je već u osmoj minuti, kad je Vlašić prošao po lijevoj strani i pokušao ubaciti, a Gojković je svladao svog vratara. Hajduk je odmah nakon dvije minute povisio prednost. Vlašić se sjajno probio kroz gostujuću obranu, a Jefferson je lijepim udarcem poslao loptu u mrežu.

Istra 1961 je u prvih dvadesetak minuta izgledala jako loše. Imali su Pamićevi igrači tek nekoliko slabih udaraca izvan kaznenog prostora, a dojam je da nisu imali hrabrosti ozbiljnije napasti. Odmah u 11. minuti Hajduk je mogao i do trećeg pogotka, ali Caktaš nije bio precizan. Već sredinom prvog dijela Pamić je uveo Hadžića umjesto nesretnog Gojkovića. Tad su gosti počeli igrati nešto kvalitetnije. Hajduk je ipak nastavio s ofenzivnom igrom i bilo je pitanje trenutka kad će domaći navijači opet slaviti. U 30. minuti je Balić odigrao za Juranovića, koji je pogodio Hodžića u ruku u kaznenom prostoru. Jović je pokazao na bijelu točku, gosti nisu protestirali, a Caktaš je fantastično pogodio donji desni kut Ivešina gola.

Završnicu prvog dijela je Istra 1961 malo bolje odigrala i uspjela se obraniti od Hajdukovih napada. Imali su gosti neke akcije, no bez posla za Kalinića i na odmor se otišlo s vodstvom domaćina 3:0. Početkom nastavka je Zlomislić zaprijetio, ali bio je to lagan posao za domaćeg čuvara mreže. Nakon sat vremena igre Burić je uveo Maglicu. Malo je to promijenilo ritam igre i odmah je Hajduk stvorio nekoliko prilika, no zakazala je realizacija. U 80. minuti je Vlašić ispraćen iz igre burnim pljeskom i rođendanskom čestitkom. Ušao je Mujan i dobro je iskoristio svojih desetak minuta. U završnici je imao lijepi solo prodor, no Iveša ga je uspio zaustaviti. Tako Hajduk i sedmu prvenstvenu utakmicu u nizu nije primio pogodak. Utakmica je počela minutom šutnje za Dragana Holcera.