Hajduk fantastičnom petardom pobjedio Istru

U utakmici 36. kola HNL-a u Puli je Hajduk pobijedio Istru rezultatom 5:1 te tako prekinuo seriju od 3 utakmice bez pobjede. Ovom pobjedom Hajduk je ponovno skočio na treće mjesto s bodom manje od Rijeke.
Već u petoj minuti iz slobodnog udarca Splićani su poveli prekrasnim udarcem Adama Gyurcsa s 20-ak metara za veliko slavlje na gostujućoj tribini.

U 12-oj minuti domaći su mogli do izjednačenja kada je nakon kornera Mateia u skoku najviši bio Jovičić ali Karlo Letica je odlično intervenirao i izbio loptu. Ali minutu poslije Hajduk vodi 2:0. Vratar Istre loše je ispucao loptu koju je prihvatio Bašić produžio dalje za Saida koji daje za Gyurcsa. Mađar je izašao sam pred vratara domaćih, no golman je odbio da bi u nastavku akcije Tudor bio najbrži na odbijancu i udvostručio vodstvo Bijelih.

Nakon toga nije bilo prevelikih uzbuđenja da bi u 27-oj minuti Istra smanjila na 2:1. Pavić je primio loptu iza Hajdukove obrane te proslijedio na vrh peterca gdje je najbrži bio Goran Roce te proslijedio loptu nogom u mrežu. Ponovno je u 37-oj minuti pogrešno ispucavanje vratara domaćih na svojoj polovici primio Said te produžio za Tudora mu vraća maestralnim dodavanjem u prostor nakon čega je Said s 10 metara lijevom nogom proslijedio loptu u mrežu.

U drugom poluvremenu već u 49-oj minuti Gyurcso je ubacio s lijeve strane, a Prce presjekao tako da je uputio loptu prema vlastitim vratima, no vratar Ćorić je uspio odbiti loptu. U 58-oj opet je Istra u napadu kada je Ottochian neometan s 10 metara tukao prema golu ali je promašio cijela vrata. U 86-oj minuti Hajduk vodi sa 4:1! Gyurcso je proigrao Futacsa, a ovaj je izašao sam ispred vratara i smireno plasirao loptu u mrežu. 89 minuta Hajduk vodi sa 5:1! ‘Bijeli’ su izveli korner nakon kojega je netko iz obrane Istre glavom odbio loptu prema vrhu šesnaesterca, a tamo se našao Šego pa lijevom nogom iz voleja zakucao loptu od grede u mrežu