Hajduk golom u završnici susreta poražen od Grasshoppersa

Sljedeća utakmica na rasporedu je u utorak protiv Sakhtara.

Nogometaši Hajduka odigrali su drugu pripremnu utakmicu u Beleku gdje se nalaze na pripremama. Nakon pobjede protiv bukureštanskog Dinama, bili su poraženi od švicarskog Grasshoppersa rezultatom 1:0.

Grasshoppers – Hajduk 1:0 (0:0)

Strijelac: Kamber (81.)

Grasshoppers: Linder, Rhyner, Djuricin, Malle, Ajeti, Holzhauser, Pušić, Diani, Bajrami, Arigoni, Gjorgjev. Još su igrali: Matić, Cvetković, Taipi, Bahoui, Lavanchy, Kamber, Kastrati, Pinga, Zesiger, Lika, Sukacev, Morandi i Muller.

Hajduk: Blažević (od 46 Ljubić), Tudor, Ismajli, Mikulić, Bradarić( od 46. Fomitchow), Hamza, Nejašmić, Gyurcso, Caktaš, Jairo, Kalik (od 46. Palaversa). U 63. minuti su ušli Vušković, Jurić, Bašić, Sahiti, Šego, Blagaić, Delić i Borja Lopez.

Hajduk je dobro otvorio susret, u prvih 15ak minuta opasno su prijetili Nejašmić, Gyurcso i Caktaš, no nisu uspjeli savladati vratara Lindera. U 26. minuti zaprijetili su Švicarci, Djuricin je opasno pucao, a Blažević krajnjim naporom zaustavio udarac.

Nakon zamjene kompletne momčadi, Hajduk je u 67. minuti imao priliku preko Šege, a Grasshoppersov Lavanchy 15 minuta prije kraja pogađa vratnicu. Najveću priliku za bile promašio je Blagaić u 79. minuti, a samo dvije minute kasnije Švicarci su zabili jedini gol na utakmici. Robin Kamber je prihvatio odbijanac na 16 metara od gola Ljubića i smjestio loptu u desni kut.

Iduću utakmicu Hajduk igra u utorak  protiv Shakhtara iz Donecka.