Hajduk i Rijeka lako do četvrtfinala Kupa

Hajduk, Rijeka i Osijek očekivano su izborili plasman u četvrtfinale Hrvatskoga kupa...

Anton Maglica/Foto: HNK Hajduk

Nogometaši splitskog Hajduka nastavljaju s odličnim partijama na početku nove sezone. Na proslavi 65. rođendana Torcide u Lekeniku su, naime, slavili sa sigurnih 5:1 te se tako pridružili Dinamu, Interu i Slaven Belupu, koji su prolaz u četvrtfinale Hrvatskoga kupa izborili dan ranije.

Majstori s mora od 21. su minute gubili zgoditkom Dejana Živčića, no na preokret se nije trebalo dugo čekati. Deset minuta kasnije Mijo Caktaš realizirao je kazneni udarac, Anton Maglica poentirao za vodstvo, da bi u 54. minuti isti igrač rezultat povisio na 3:1. U strijelce su se do kraja utakmice upisali još jednom Caktaš te Ante Roguljić (85).

Riječani su pak mirno odradili svoj ispit protiv Opatije, premda su se Matjaž Kek i ekipa pomalo pribojavali susjedne ‘nagazne mine’. Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, da bi potom Marin Tomasov (54), Roman Bezjak (70) i Odise Roshi (78) potvrdili favoriziranost prvoligaša te u konačnici donijeli bijelima plasman u četvrtzavršnicu.

Osječani su s 2:0 pobijedili HAŠK pogocima Tomislava Štrkalja i Nikole Mandića, a nešto će kasnije svoje susrete odraditi i Zadar protiv Lokomotive te Zagreb i Istra 1961.