Hajduk izgubio protiv Dinama i ostao bez svog ponajboljeg igrača

U sklopu 4. kola HNL-a Dinamo je na Maksimiru slavio u najvećem hrvatskom derbiju protiv Hajduka s 3:1. Jubilarni 80. derbi u HNL-u pred 11.379 pružio je vrlo dobar nogomet. Dinamo je bolje igrao u prvom dijelu, ali u nastavku se i Hajduk probudio, nakon gola Nižića, igrači Hajduka su krenuli po preokret, ali onda je uslijedio šok, Dinamo je u samo tri minute postigao dva gola i na kraju slavio u derbiju.

Dinamo je poveo vrlo rano, u devetoj minuti Ante Ćorić je pogodio za vodstvo Dinama. U 64. minuti Hajduk je uspio izjednačiti, glavom je sjajno pogodio Zoran Nižić za 1:1. No slavlje gostiju nije dugo trajalo. U 78. minuti Olmo je pogodio za vodstvo Dinama od 2:1. Dinamo je do kraja utakmice uspio zabiti i treći gol. Dvije minute nakon pogotka Španjolca Olma, Alžirac Soudani je naišao na jednu odbijenu loptu i pogodio za 3:1, što se na kraju pokazalo i kao konačan rezultat.

Hajduk je ostao i bez ponajboljeg igrača, sjajni napadač Marko Futacs u jednom duelu protiv Benkovića izvukao je deblji kraj. Najbolji strijelac HNL-a prošle sezone napustio je teren na nosilima.

DINAMO (4-2-3-1): Livaković – Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks – Moro, Antolić ©, Soudani, Ćorić, Fernandes – Hodžić

klupa: Zagorac, Doumbia, Henríquez, Rrahmani, Gojak, Olmo, Mățel

HAJDUK (4-3-1-2): Stipica – Juranović, Nižić ©, Carbonieri, Memolla – Radošević, Savvas, Hamza – Vlašić – Said, Ohandza

klupa: Letica, Bosančić, Futács, Kožulj, Šehić, Fomitschow, Jandrek