Hajduk jedva izvukao bod protiv Zadra

Hajduk je već nakon dvadesetak minuta gubio 0:2 na Poljudu, ali ipak je uspio osvojiti bod protiv danas odličnog Zadra (2:2)...

Stanko Poklepović/Foto: hajduksplit1950.blogspot.com

Kakav paradoks nakon utakmice Hajduka i Zadra na Poljudu! Zadrani žale jer su izgubili dva važna boda u borbi za ostanak, a Hajduk može biti zadovoljan bodom. U šestoj minuti je Maglica krenuo sam prema Matkoviću, ali pogodio je vratnicu. Dvije minute kasnije Vlašić je ubacio, no Maglica nije bio precizan. Igrala se 12. minuta kad je Pušić lijepo istrčao kontru, a Gabrić je svladao Kalinića za vodstvo Zadra. To je potpuno preokrenulo utakmicu. Splićani su bili u šoku, a momčad Igora Štimca dobila je dodatno samopouzdanje. Vratar Hajduka je u 15. minuti zaustavio odličan pokušaj Banovića.

Novo razočaranje za oko šest tisuća gledatelja na Poljudu dogodilo se tri minute kasnije kad je Vršajević u kaznenom prostoru oborio Terkeša, a Čirjak je rutinski pogodio s bijele točke za šokantnih 0:2. Gosti su već u 20. minuti mogli povisiti prednost, ali je Pešić lošim dodavanjem upropastio dobru kontru. Milevski je u 33. minuti pao u kaznenom prostoru nakon kontakta s Ješeom, no Fran Jović je smatrao da nema prekršaja. U 38. minuti je Vlašić oduzeo loptu i sjajno uposlio Mezgu, čiji udarac je otišao pored gola. Nevjerojatno je kako Hajduk u idućem napadu nije postigao pogodak. Vršajević je ubacio, Matković pogrešno procijenio let lopte, ali Sušić je s dva metra promašio prazna vrata. Pešić je u 42. minuti bio sam pred Kalinićem, no sjajni Vršajević je blokirao udarac i vjerojatno spriječio novi pogodak Zadra.

Hajduk je u drugom dijelu nastavio dominirati u kontroli lopte, ali gosti su imali svoje vrlo dobre prilike. Čirjak je u 56. minuti lako izigrao Maloču, no Kalinić je lijepo obranio. Dvije minute nakon toga Poklepović je uveo Balića umjesto Milevskog. U 60. minuti su čak četvorica Zadrana krenula prema vratima Hajduka, no Pešić je bio sebičan i Kalinić je spasio svoju momčad. Igrala se 69. minuta kad je Vršajević iskoristio neopreznost gostujuće obrane i ubacio za Balića, koji je svojim prvijencem u seniorskom nogometu smanjio rezultat. Šest minuta kasnije je stigao novi ubačaj sjajnog BiH reprezentativca, a Maglica je spretno izjednačio na 2:2. Nekoliko minuta kasnije Jozinović je projurio pored nekoliko gostujućih igrača, ali njegov udarac otišao je nekoliko centimetara pored gola. Do kraja su Zadrani sačuvali vrijedan bod.