Hajduk nakon šest godina slavio u Gradskom vrtu

Hajduk je nakon šest godina slavio kod Osijeka u Gradskom vrtu, pogotkom Andrije Balića drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

{$alt}
Andrija Balić/ Foto: Miro Gabela / hajduk.hr

Hajduk je nakon šest sušnih godina napokon odnio sva tri boda sa gostovanja u Osijeku. Mlada Hajdukova momčad nije odigrala utakmicu za pamćenje, većinu utakmice bila je u podređenom položaju, a Osijek na kraju može žaliti za propuštenim prilikama.

Na stadionu Gradski vrt skupilo se oko pet tisuća posjetitelja, od toga velik broj Torcide, a s obzirom na današnji dan, iz kluba su poručili da “sve žene s navijačkim obilježljima NK Osijeka imaju besplatan ulaz”.

Počelo je klasično HNL-ovski tako da je za prvu priliku trebalo čekati do 11. minute i udarca Tomislava Šorše te sjajne obrane Lovre Kalinića. Osijek je pritiskao u sljedećih dvadesetak minuta najčešće preko Šorše i raspoloženog Aljoše Vojnovića.

U 32. minuti počinju još veći problemi za Hajduk kada zbog ozljede susret ne može nastaviti Maglica, a dvije minute kasnije Hajduk ostaje bez Jozinovića koji nakon udarca u glavu ostaje ležati na terenu pa je Stanko Poklepović prisiljen obaviti dvije zamjene u vrlo kratkom roku – u igru su ušli Artem Milevsky i Ivan Anton Vasilj. Nakon toga nema većih uzbuđenja, sve do druge minute nadoknade prvog poluvremena kada Nikola Vlašić probija desnu stranu Osijekove obrane, gađa stativu, a lopta se odbija u srce šesnaesterca gdje ju dočekuje Andrija Balić i zabija za 1:0. Hajduk tako, praktički, iz jedine prilike odlazi s vodstvom na odmor.

Početak drugog poluvremena obilježila je bolja igra Osijeka koji pritišće Hajduk, ali prodori Matasa i Barišića zaustavlja Hajdukova obrana. U 75. minutu Vlašić ima lijepu priliku završiti susret i potvrditi pobjedu, ali nakon dodavanja Milevskog puca pored gola. Nakon toga, ponajbolji pojedinac na susretu, Andrija Balić, izlazi s terena, a mijenja ga Elvir Maloku.

Zadnjih 15 minuta susreta Osijek napada još silovitije, Hajduk se konstantno brani na 40 metara od gola, gotovo više ne gledajući na pokušaj napadanja. Pred kraj susreta zaprijetio je još Marin Glavaš kod Osijeka, ali do Hajduk je izdržao do kraja i tako napokon osvojio tri boda na teškom gostovanju, a i, ujedno, ostvario prvu pobjedu u proljetnom dijelu prvenstva.