Hajduk nastavio katastrofalan niz, Istra uzela bodove spasa

Istra i Hajduk su na Aldo Drosini odigrali uzbudljivu utakmicu u kojoj se u završnici lomio rezultat...

Istra je ostvarila drugu pobjedu za redom, a Hajduk je nastavio loš niz i sada već mjesec dana ne zna za pobjedu. Puno uzbudljivije drugo poluvrijeme donijelo je pet pogodaka, od toga tri u Hajdukovoj mreži.

Prvu priliku na utakmicu imao je Hajduk u 2. minuti kada je udarac Caktaša golman Istre Saša Dreven odbio u korner. Hajduk je u prvom dijelu utakmice pritiskao, a kao jedan od rijetkih pokušaja Istrijana izdvaja se ulazak Radonjića u šesnaesterac, zaobišao Kalinića, ali kako je otišao previše u stranu, udarac je završio preko gola. Sredinom prvog poluvremena Istra uspostavlja ravnopravnost na terenu, ali ništa se uzbudljivije nije događalo. Kalinić se u 25. minuti ozlijedio, a umjesto njegao ušao je Marko Ranilović. Do kraja vrijedi izdvojiti dobar pokušaj Sušića s vrha kaznenog prostora no udarac odlazi malo pored gola.

S obzirom kako prvo poluvrijeme nije bilo zanimljivo, drugo je frcalo prilikama i pogotcima. Istra je povela u 50. minuti preko Radonjića, a Maloča je još otežao zadatak svom vrataru tako da je skrenuo loptu prilikom šuta. Poklepović u tom trenutku mijenja te u igru ulazi Gotal umjesto Nižića. Ofenzivnija taktika dovela je do izjednačenja u 58. minuti. Gotal je pucao, Dreven obranio, a Maglica iz blizine pogodio mrežu.

Utakmica se nakon toga malo smirila, da bi ponovo 15 minuta prije kraja postalo dramatično. U 74. Zvonko Pamić prekrasno pogađa iz slobodnog udarca s 25 metara. Istra ponovo vodi i čini se da se Hajduk više ne može vratiti.

Ipak, do ponovnog izjednačenja dolazi u 88. minuti kada Milović zahvaća loptu glavom nakon ubačaja Vršajevića, a pritom Dreven očajno reagira. U tom trenutku izgledalo je da će sve tako i završiti.

Samo minutu kasnije, ponovo dolazi do konfuzije u Hajdukovoj obrani, Istra to iskorištava preko Pamića koji nakon odbijanca s ruba kaznenog prostora zakucava za konačnih 3:2 i veliku pobjedu. Da stvar bude još gora za Hajduk, Vršajević je u 90. minuti dobio crveni karton pa Splićani neće računati na njega u sljedećem susretu.