Hajduk novom uvjerljivom pobjedom do polufinala Kupa

U uzvratnoj utakmici četvrtfinala Kupa Hajduk je na Poljudu svladao Vinogradar 3:0...

Na Poljudu je u tijeku promjena travnjaka/Getty Images

Prije tri tjedana Splićani su u Mladini slavili 3:0, a identičnom pobjedom Hajduka završio je današnji uzvrat na Poljudu. Stanko Poklepović odlučio je odmoriti Sušića i Maglicu. Hajduk je od početka krenuo ofenzivno. U trećoj minuti Jozinović je ubacio za Malokua, ali gosti su otklonili opasnost. Dvije minute kasnije Caktaš je ubacio iz kornera, a Milović je glavom pucao preko gola. U desetoj minuti Hajdukova obrana je blokirala udarac Tomića. Igrala se 12. minuta kad je Balić sjajno pronašao Jozinovića, a on je preciznim udarcem s vrha kaznenog prostora donio Hajduku prednost. U 17. minuti gosti su blokirali pokušaj Balića, a nedugo potom je Milović lijepom reakcijom zaustavio kontru Vinogradara.

Nadareni Balić je u 26. minuti odigrao efektno dvostruko proigravanje s Milevskim i rutinski poslao loptu u mrežu za 2:0. Vinogradar je zaprijetio preko Povrženića u 33. minuti, ali njegov pokušaj glavom otišao je preko gola. Deset minuta kasnije Abramović je bio neprecizan iz slobodnog udarca. Hajduk je u drugi dio ušao s Kurbanovom i Vukovićem umjesto Milevskog i Caktaša. U 47. minuti Vršajević nije mogao do lopte nakon ubačaja Vukovića. Pet minuta kasnije je udarac BiH reprezentativca otišao pored vratnice. Mezga je u 60. minuti lijepo uposlio Malokua, Jurić-Bare je obranio, a braniči su blokirali udarac Kurbanova. Dvije minute kasnije Balić je efektnim lobom sa 16 metara povisio na 3:0. Tako je 17-godišnji vezni igrač postigao tri pogotka u posljednje dvije utakmice.

Poklepović je u 64. minuti uveo Vlašića umjesto Balića, koji je ispraćen burnim pljeskom. Kurbanov je u 68. minuti pokušao glavom, no to je Hajduku donijelo samo korner. Azerbajdžanac je u 86. minuti ubacio za Vršajevića, koji je loše reagirao. Tri minute potom Tomić je blokirao odličan pokušaj Vlašića, a Vršajevićev udarac u sudačkoj nadoknadi nije bio precizan. Tako je Stanko Poklepović upisao prvu pobjedu od povratka na klupu.