Hajduk ostvario dobar rezultat protiv Brondbyja prije uzvrata na Poljudu!

Hajduk je u gostima u trećem pretkolu Europske lige odigrao bez pogodaka (0:0) protiv Brondbyja.

U prvih deset minuta gledali smo klasično ispitivanje snaga, bez prilika na obadvije strane. U nastavku prva prilika za Brondby, Crone je malo uvukao paniku u obranu Hajduka, ali bez većih problema Stipica je zaustavio pokušaj domaćeg igrača. U 27. minuti prva veća prilika za Hajduk, Ante Erceg sjurio se po lijevoj strani, mirisalo je na gol, ali obrana Brondbyja bez većih problema je zaustavila Ercega. Deset minuta kasnije, Brondby je skoro došao do vodstva, Mensah je potegao nakon neuspješno očišćene lopte Hajdukove obrane, ali lopta je otišla pokraj gola Dantea Stipice. Igrači Hajduka odigrali su vrlo dobro poluvrijeme, bez nekih većih prilika, ali ni domaći igrači nisu ništa bili bolji i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Na početku drugog poluvremena Mukhtar je zadao muke Hajdukovoj obrani, pucao je jako, ali promašio okvir gola. Brondby je puno bolje ušao u drugo poluvrijeme, u 54. minuti domaći igrači  imali su dvije dobre prilike, ali nisu uspjeli zatresti mrežu Stipice. U 64. minuti vidjeli smo odličnu priliku za Hajduk, Josip Radošević je dobro povukao i pucao prema golu ali nije bio precizan. U nastavku najbolji strijelac HNL-a prošle sezone Mađar Futacs dobio je jednu odličnu loptu u prostor ali nije je uspio  iskontrolirati. Trener Hajduka Carrillo uveo je dva napadača u posljednjih petnaestak minuta, Ohandzu i Pešića, ali Hajdukovi napadači nisu uspjeli postići pogodak za pobjedu na gostovanju u Danskoj. Hajduk je u završnici pritiskao, ali bezuspješno, utakmica  je završila bez pogodaka, a u uzvratnoj utakmici za tjedan dana doznati ćemo sudionika Play-offa Europske lige.

BRØNDBY (4-1-2-1-2): Rønnow, Larsson ©, Arajuuri, Röcker, Crone – Nørgaard – Fisker, Christensen – Mensah, Pukki

klupa: Bellot, Hermannsson, Kalmár, Tibbling, Halimi, Wilczek, Andersen

HAJDUK (4-3-3): Stipica – Tudor, Nižić ©, López, Memolla – Gentsoglou, Radošević, Hamza – Vlašić, Futács, Erceg

klupa: Letica, Gustavo, Ohandza, Juranović, Kožulj, Pešić, Šehić