Hajduk je na praznom Poljudu došao do lagane pobjede protiv Cibalije iz Vinkovaca. Cibalia je zacementirana na zadnjem mjestu i sve je bliže ispadanju.

Hajduk pobijedio Cibaliju pred praznim tribinama

MaxTV 1. HNL/ Foto: prvaliga.hr

Hajduk i Cibalia otvorili su 28. kolo Prve HNL pred praznim tribinama Poljuda. Domaćini su došli do lagane pobjede i privremeno sjeli na treće mjesto ljestvice, dok je Cibalia uvjerljivo zadnja i sve je bliže ispadanju.

Hajduk je otpočetka nametnuo ritam i lako dolazio do šestnaesterca gostiju. Već u 6. minuti Nikola Vlašić je mogao dovesti domaćine u vodstvo kada se našao u odličnoj prilici za zgoditak, ali u zadnji tren je golman Cibalije, Mladen Matković, izbio loptu u korner. Ante Erceg je u 9. minuti imao solidnu priliku izvan šestnaesterca, ali udarac je bio preslab te Matković nije imao problema. Odmah potom Frank Ohandza se našao u sličnoj poziciji, ali njegov udarac golman gostiju lako hvata. Vlašić se ponovo našao u odličnoj prilici za pogodak. Igrala se 12. minuta susreta kada je Vlašić pucao iskosa unutar šestnaesterca, ali Matković je fantastično reagirao i skrenuo loptu u korner za domaćine. Nizale su se prilike Hajduka, dok je Cibalia u rijetkim prilikama boravila na protivničkoj polovici. Fran Tudor u 20. minuti se našao u dobroj poziciji, ali njegov udarac završava visoko iznad gola Cibalije. Sljedeću polupriliku Hajduk je imao u 30. minuti kada je Savvas Gentsoglou pucao s 30 metara, ali bezopasno za Matkovića. U 36. minuti Toma Bašić odlično upućuje udarac iz slobodnog udarca s vrha šestnaesterca, ali Matković još jednom izlazi kao pobjednik. U nastavku akcije Bašić ubacuje loptu iz kornera i pronalazi kapetana Zorana Nižića, ali njegov udarac glavom prolazi par centimetara od desne stative. Vlašić u 41. minuti upućuje odličan udarac s 25 metara, ali Matković se još jednom iskazuje sa sjajnom intervencijom. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imao je Gentsoglou. Igrala se 44. minuta kada je Grk naletio na odbijenu loptu te jako loše reagirao u izglednoj situaciji.

Cibalia se pribrala u drugom poluvremenu te su prvi zaprijetili udarcem u 57. minuti Ivana Zgrablića izdaleka, ali Dante Stipica nije imao većih problema. Hajduk je mogao povesti u 59. minuti nakon ubačaja iz kuta. Loptu je ubacio Bašić, a Erceg glavom pucao ravno u Matkovića. Unatoč svim propuštenim prilikama Hajduk uspijeva povesti u 62. minuti. Nakon gužve u šestnaestercu gostiju najbolje se snalazi Brazilac Jefferson i zabija za zasluženo vodstvo domaćina. U 70. minuti iz slobodnog udarca s lijeve strane neprecizan je bio Erceg. Lopta je otišla malo iznad grede. Hajduk povećava vodstvo u 85. minuti. Strijelac je bio Zvonimir Kožulj, koji je ušao u igru deset minuta prije, iz slobodnog udarca s vrha šestnaesterca. Inače odlični Matković malo je oklijevao prilikom udarca što ga je u konačnici koštalo primljenog pogotka. Već u 87. minuti rezultat je konačnih 3:0. Vlašić se uspio upisati u strijelce nakon odličnog udarca glavom. U 92. minuti Hajduk je mogao i do četvrtog pogotka, ali Marko Futacs je bio zamalo neprecizan. Njegov udarac je prošao par centimetara pored lijeve stative.