Hajduk pobijedio Inter

U sklopu 26. kola 1.HNL u Zaprešiću su snage odmjerili osmoplasirani Inter Zaprešić i četveroplasirani Hajduk.

Susret bolje otvara Inter te prvim i jedinim udarcem u okvir prvog poluvremena postiže pogodak za vodstvo u 4. minuti. Strijelac za Inter je Kolar, koji pogodak postiže uz nespretnu intervenciju Hajdukove obrane. Povratak Hajduka čekao se do 34. minute kada Toma Bašić postiže pogodak uz odličnu asistenciju Savvasa Genstogloua.

Drugo poluvrijeme Hajduk otvara ofenzivno stvarajući prvu izglednu priliku već u prvom napadu. Sve veće izglede za pobjedu Hajduk stvara u 65. minuti kada igrač Intera Mazalović u vremenskom razmaku od dvije minute pravi dva starta za žuti karton, te Inter ostaje bez jednog igrača do kraja utakmice.

Igrača više Hajduk iskorištava u 78. minuti kada Nižić poentira u odlično kombiniranoj akciji. Igru nastavljaju ofenzivno te svoju prednost povećavaju u 89. minuti kada Erceg asistira Ohandzi za rezultat 1:3.

Ostvarenom pobjedom Hajduk preskače Osijek na ljestvici te nastavlja borbu za treće mjesto. Podsjećamo, prije ovog kola Hajduk je zaostajao bod iza Osijeka, a za kompletnu tablicu nakon 26. kola valja pričekati ostale susrete.