Hajduk pobjedom protiv Istre nastavlja borbu za treće mjesto!

Hajduk u posljednjih šest susreta s Istrom nije primio niti jedan gol.

Današnjim susretom u Puli Hajduk je nastavio svoj put u borbi za treće mjesto na ljestvici. Podsjetimo prije ovog dvoboja Hajduk se nalazio na trećem mjestu s jednakim brojem bodova kao i Osijek, no  s boljom gol razlikom. U svojih posljednjih šest dvoboja s Istrom nisu primili ni jedan gol, pobijedili su pet te ostvarili jedan remi. Ovim susretom nastavljaju taj niz, a gol razlika sada iznosi (18:0).
Hajduk odmah na početku preuzima inicijativu, prvi konkretni udarac upućuje u 15. minuti kada Futacsev udarac blokira Mitrevski, a do pogotka dolazi u 19. minuti. Brzom kombinacijom Hajdukovog trojca rezultira golom Ercega koji postiže svoj deseti prvenstveni pogodak ove sezone. Nadalje, domaći traže šansu za izjednačenjem te pritišću Hajduk, no bijeli ipak povećavaju svoju prednost u 32.  minuti. Vlašić ubacuje u šesnaesterac, a Savvas s deset metara pogađa vratnicu, lopta se odbija od Futacsa koji s pet metara pogađa mrežu. Do kraja poluvremena igrači Hajduka drže potpunu kontrolu nad igrom, uz samo jednu ozbiljniju priliku Istre iz 42. minute.
U 59. minuti možemo izdvojiti odličnu priliku Savvasa čiji udarac s 13 metara zaustavlja greda, a lopta se odbija od gol crtu. Također u 75. minuti Vlašić kreira šansu za Futacsa čiji udarac sa 16 metara prolazi nekoliko centimetara od desne vratnice. U trećoj minuti sudačke nadoknade Terziev pravi prekršaj na igraču Istre te za to dobiva izravni crveni karton.
Hajduku sada preostaje pričekati sutrašnji dvoboj Osijeka protiv Lokomotive, koji Hajduku može donijeti prednost od tri boda. Istra i dalje zauzima sedmo mjesto s 33 boda. U sljedećem kolu Hajduk dočekuje izravne konkurente za treće mjesto, Osijek, dok Istra gostuje kod Slaven Belupa.
ISTRA – HAJDUK 0:2 (Erceg 19′, Futacs 32′)
ISTRA: Ivušić – Pavić, Mitrevski, Žižić, Miloš – Paracki, Puclin – Gržan, Urošević(od 68. Roce), Solomon(od 86. Kitanovski) – Burić(od 60. Ljubanović)
HAJDUK: Stipica – Memolla, Terziev, Nižić, Tudor – Hamza(od 75. Bašić), Jefferson, Savvas – Vlašić(od 86. Ohandza) , Futacs, Erceg(od 66. Kožulj)