Hajduk poražen na Rujevici, Rijeka sve bliže naslovu prvaka

Euforija trese Rijeku, Riječani koračaju prema naslovu prvaka Hrvatske

NK Rijeka / Facebook

Još jedan Jadranski derbi završio je pobjedom Rijeke rezultatom 2:1. Prava bitka odigrala je se na Rujevici, loše vrijeme, kiša je padala svih 90 minuta  i samim time otežavala igru. Ovo je bila 17. utakmica u kojoj Hajduk nije uspio dobiti trenutno prvoplasiranu momčad Prve lige.  Rijeka je zadnji put izgubila od Hajduka 21. ožujka 2012.

U prvih 45 minuta vidjeli smo velike promašaje Rijeke. Kekova momčad je dominirala i nije dala disati obrani Hajduka, koju je i ovoga puta spašavao izvrsni Lovre Kalinić s nekoliko odličnih obrana. Riječani su sjajno povezivali napade ali izostala je završnica. Hajduk je se uspio obraniti i na odmor otići s nulom.

Na početku drugog dijela Hajduk se budi, u 59. minuti jednu loptu prema golu domaćina sjajno koristi  Marko Futacs i zabija za prednost Hajduka.
Tu prednost ‘bili’ nisu uspjeli dugo zadržati, već u 66. minuti zabija im njihov bivši stoper Josip Elez.

Rijeka je nastavila pritiskati Hajduk i do potpunog preokreta i sva tri boda  dolaze u 75. minuti kada ponovno pogađa Elez na asistenciju Ristovskog iz prekida.

Rijeka je bar privremeno pobjegla Dinamu na velikih devet bodova,  Hajduk je na -13. iza Rijeke.

RIJEKA 2:1 HAJDUK SPLIT (Futacs 0:1, 59′, Elez 1:1, 66′, 2:1, 75′)