Vukas donio konačni prekid ‘crnog niza’, Slaven pao u Koprivnici

Hajduk je u gostima slavio protiv Slaven Belupa 2:0...

Hajduk se gostujućom pobjedom protiv Slaven Belupa 2:0 približio trećeplasiranoj Lokomotivi na dva boda i prekinuo niz od sedam utakmica i 47 dana bez pobjede. Utakmica je počela opreznom igrom obje momčadi. U 14. minuti Geng iz daljine nije bio precizan. Tri minute potom Hajduk je odigrao impresivnu akciju i postigao pogodak. Milevskyi je poslao povratnu loptu za Mezgu, a on je preciznim udarcem svladao Picaka. Bio je to njegov prvijenac za Hajduk u 21. nastupu.

Igrala se 23. minuta kad je Hajduk mogao povisiti prednost. Milekvskyi je u lijepoj situaciji loše reagirao, a domaća obrana je blokirala pokušaj Mezge. U sljedećih desetak minuta bilo je nekoliko nepreciznih pokušaja na obje strane. U 36. minuti Delić je u kaznenom prostoru pao nakon kontakta s Grbićem, a Bruno Marić je sudio kazneni udarac. Mladi vratar Hajduka je lijepom reakcijom zaustavio pokušaj Mirića. Dvije minute kasnije Grbić je krajnjim naporom odbio u gredu snažan udarac Genga s vrha kaznenog prostora.

U drugom dijelu se nastavila dominacija Hajduka. Tudor je u 49. minuti lijepo primio loptu, oslobodio se čuvara, te zaobišao Picaka i postigao svoj drugi pogodak za Hajduk. Već u idućoj akciji je Tudor u kontri krenuo sam prema vratima domaćina, no Picak je sačuvao svoju mrežu. U sljedećih nekoliko minuta vidjeli smo dobre udarce Jozinovića i Caktaša, no rezultat se nije mijenjao.

Grbić je u 59. minuti obranio dobar udarac glavom Ejupija. Domaći su u 72. minuti imali novu priliku, ali Mihaljević s 25 metara pucao preko gola. Dvije minute kasnije je Mezga bio u odličnoj situaciji, no Picak je obranio. Mogao je Hajdukov igrač i dodati Milevskom koji je također imao dobru poziciju. Do kraja su Splićani rutinski sačuvali pobjedu.

U srijedu Hajduk na Poljudu dočekuje Lokomotivu i pobjedom može preuzeti treće mjesto.

Slaven Belupo: Picak, Purić, Fuštar, Grgić, Delić, Gregurina (od 7. Geng, od 71. Edson), Paracki, Crepulja, Mišić, Ejupi, Mirić (od 71. Mihaljević)

Hajduk: Grbić, Mikanović, Maloča, Bosančić, Jozinović, Mezga (od 88. Vuković), Caktaš, Vlašić (od 81. Juranović), Sušić, Tudor (od 64. Maloku), Milevskyi