Hajduk razmontirao ukrajinskog prvaka

U zadnjim minutama su Šego i Jradi propustili stopostotne šanse za petardu.

Nogometaši Hajduka u trećoj su pripremnoj utakmici u turskom Beleku igrali protiv ukrajinskog aktualnog prvaka i osvajača Kupa Sakhtara iz Donecka, a bili su bili uvjerljivi i slavili s 4:1.

Hajduk Split – Shakhtar Doneck 4:1 (3:1)

Strijelci: 1:0 Caktaš (21′), 2:0 Delić (23′), 2:1 Dentinho (30′), 3:1 Jairo (41′), 4:1 Teklić (60′)

Hajduk: Posavec, Mikulić, Caktaš, Palaversa, Delić, Jairo, Kalik, Jurić, Fomitschow, Tudor, Ismajli (klupa: Duka, Borja, Hamza, Nejašmić, Blagaić, Šego, Batarelo, Sahiti, Tarihaj, Vučur, Bradarić, Vušković, Teklić, Jradi).

Shakhtar: Pyatov, Bolbat, Danchenko, Alan Patrick, Kayode, Khocholava, Matvienko, Dentinho, Maycon, Taison, Wellington (klupa: Kudryk, Butko, Cikah, Ismaily, Kovalenko, Kryvtsov, Malyshev, Marlos, Moraes, Mudryk, Shevchenko, Stepanenko, Totovytsky)

Momčad Siniše Oreščanina blitzkriegom je uhvatila na spavanju Ukrajince. Najprije je Mijo Caktaš pogodio vratnicu, a nekoliko minuta kasnije dobio je priliku iz kaznenog udarca matirati Pyatova što je i učinio panenkom. Samo dvije minute poslije vodstva, Ivan Delić je zabio za 2:0. Shakhtar se u 30. minuti vratio u rezultatsku neizvjesnost golom Dentinha nakon prelida, ali prije odlaska na poluvrijeme Jairo zabija treći gol bilih na utakmici. Izbjegao je Brazilac zaleđe, prešao i golmana i poslao loptu u praznu mrežu. U nastavku je nakon točno sat vremena igre Tonio Teklić pokušao iz daljine, a mladi vratar Kudryk je loše reagirao i lopta mu je pobjegla u mrežu. U 89. minuti je Šego promašio prazan gol nakon odlične akcije, a minutu kasnije novu priliku za petardu propustio je Jradi kada je izašao oči u oči pred golmana, ali je pucao pored gola.