Hajduk s minimalnim porazom čeka poljudski uzvrat

U prvoj utakmici četvrtog pretkola Europske lige Hajduk je na gostovanju u Liberecu poražen 1:0...

Hajduk je na gostovanju u Liberecu poražen 1:0 od domaćeg Slovana i s velikim nestrpljenjem očekuje uzvratnu utakmicu četvrtog pretkola Europske lige koja se sljedećeg četvrtka igra na Poljudu. Splićani su u prvom dijelu odigrali vrlo dobro, no u nastavku su pokazali premalo i Slovan je to uspio iskoristiti.

Već u prvoj minuti Ohandza se oslobodio dvojice čuvara i izborio prostor za udarac, no lopta je otišla preko gola. Hajduk je bolje otvorio utakmicu i bio je opasniji. Igrala se deseta minuta kad je Sušić uposlio Vlašića, no Koubek je obranio dobar pokušaj mladog igrača Hajduka. Kalinić je u 21. minuti zaustavio prvu prijetnju domaćina. Folprecht se oslobodio čuvara i uputio prekrasan udarac u gornji lijevi kut, no vratar Hajduka je fantastičnom reakcijom podsjetio na prošlosezonsku formu. Dvije minute potom je Bartošak iz blizine poslao loptu nekoliko centimetara pokraj vratnice. U 27. minuti je Kalinić zaustavio slobodan udarac Bakoša iz daljine. Bio je to period dominacije Slovana.

Igrala se 34. minuta kad je lopta stigla do Sušića, a on je sjajnim udarcem s oko 25 metara pogodio gredu. Obje momčadi su u posljednjih desetak minuta imale neke dobre situacije, no nije bilo apsolutno nikakve opasnosti za vratare. Jefferson je u 49. minuti pokušao s vrha kaznenog prostora, ali Koubek je bio siguran. Potom je opet Slovan preuzeo kontrolu utakmice. Lopta se u 63. minuti odbila do Rabušica, no fantastični Kalinić je uspio obraniti njegov pokušaj s manje od deset metara. Jedini pogodak na utakmici postignut je u 79. minuti iz slobodnog udarca nakon nepotrebnog prekršaja Biliyja na Rabušici. Lopta je ubačena u kazneni prostor, Šural je uputio udarac, a Pokorny je iz neposredne blizine donio pobjedu Slovanu. U posljednjih desetak minuta nije bilo prilika niti na jednoj strani. Jedino što vrijedi izdvojiti je nepotrebna bakljada na tribini s navijačima Hajduka u sudačkoj nadoknadi.

Slovan Liberec: Koubek, Coufal, Hovorka, Bartošak, Pokorny, Shala (od 79. Sackey), Folprecht, Šural, Bakoš (od 90. Kerbr), Delarge (od 62. Rabušic)

Hajduk: Kalinić, Milić, Billy, Milović, Jefferson, Vlašić, Juranović, Caktaš, Sušić, Balić (od 66. Maloku), Ohandza

Žuti kartoni: Jefferson (38), Folprecht (39), Milić (39; Coufal (55), Šural (60), Biliy (79)