Hajduk se pobjedom protiv Osijeka vratio na treće mjesto!

Današnjim derbijem odigran je najbitniji susret u borbi za treće mjesto. Hajduk je u 17 sati dočekao Osijek,uz gromoglasnu podršku Torcide te visokom pobjedom od 5:1 ostvarili su tri boda prednosti ispred Osijeka te tako učvrstili treće mjesto.
Susret se otvara dinamično, a nakon tri minute Hajduk već ostvaruje dva kornera. U šestoj minuti kombinacija Hamze i Vlašića završila je ubačajem u peterac, no gostujući branič u zadnji trenutak izbija loptu u korner. U desetoj minuti brza akcija Futacsa i Ercega koji s 15 metara tuče iz prve, lopta odlazi za malo pored gola. Lijepa šansa za Carrillovu momčad. U 18. minuti glavom je sa sedam metara pucao Ćosić, no njegov pokušaj odlazi ravno u ruke Malenice. U 21. minuti Hamza je potegao s 25 metara, Malenica se dobro ispružio i odbio loptu do Vlašića koji ubacuje,ali osječki vratar je viši od svih. U 40. minuti ponovno Malenica spašava goste, ovaj put brani udarac Vlašića koji se oslobodio svog čuvara i pucao s 14 metara iskosa. Hajduk bolji, dominantniji i konkretniji nakon prvog poluvremena, samo mu još nedostaje pogodak.
U 56. minuti gol Osijeka načeo je Toma Bašić. Minutu kasnije Knežević je pucao glavom s 12 metara, no Dante Stipica vadi iz rašlji i odbija u korner. Zatim svoje vodstvo Hajduk povećava u 61. minuti golom Futacsa. Četiri minute kasnije još jednom Bašić upisuje svoje ime u listu strijelaca. U samo deset minuta igrači Hajduka uspjeli su slomiti otpor Osijeka. No, tu nije kraj. U 70. minuti Ante Erceg povećava vodstvo na 4:0,a dvije minute kasnije izlazi s terena uz ovacije, a zamjenjuje ga Said, strijelac petog gola Hajduka u 88. minuti. U prvoj minuti sudačke nadoknade Osječani su uspjeli kako tako ublažiti poraz pogotkom Bobana.
Do kraja prvenstva ostalo je još pet kola. Za Hajduk je ključno nastaviti svoj sada već niz od pet pobjeda, a Osijeku se nadati  bilo kakvom kiksu Hajduka. Podsjetimo u idućem kolu Hajduk gostuje kod prvoplasirane Rijeke, a Osijek dočekuje Slaven Belupo.
HAJDUK – OSIJEK 5:1 (0:0)
STRIJELCI: 1-0 T.Bašić (56), 2-0 Futacs (61), 3-0 T.Bašić (65), 4-0 Erceg (70), 5-0 Said (88), 5-1 Boban (90).
HAJDUK (4-3-1-2): Stipica – Tudor, Nižić, Čosić, Memolla – Savvas(od 46. T.Bašić), Jefferson, Hamza – Vlašić – Futacs (od 79. Ohandza), Erceg (od 72. Said)
OSIJEK (4-3-1-2): Malenica – Matas, Škorić, Barać, Barišić – Mioč, Lesjak – (od 13. Vojnović), Knežević(od 69. Pušić) – Lopa – Ejupi (od 69. Boban), Perošević