Hajduk je pobjedom na Maksimiru otvorio Rijeci put za osvajanje naslova. Strijelci za pobjedu su bili Ante Erceg i Marko Futacs.

Hajduk slavio na Maksimiru prvi put nakon 21.9.2008.!

Hajduk je pobijedio Dinamo na Maksimiru rezultatom 2:0 i omogućio Rijeci da ode na sedam bodova prednosti (Rijeka u 19h igra protiv Istre u Puli). Do kraja prvenstva ostalo je još sedam kola.

Hajduk je posljedni put pobijedio Dinamo na Maksimiru 21. rujna 2008. godine identičnim rezultatom, a strijelci su tada bili Drago Gabrić i Senijad Ibričić. Ovaj poraz nije mogao doći u gorem trenutku za Dinamo pošto zaostaju za vodećom Rijekom četiri boda, s time da bi Rijeka pobjedom protiv Istre otišla na sedam bodova prednosti.

U prvom poluvremenu nije bilo previše uzbuđenja do vodećeg pogotka Hajduka. U 6. minuti Marcos Guilherme se našao u dobroj poziciji za postizanje pogotka, ali loše je zahvatio loptu i promašio cijeli gol. U 16. minuti Hajduk bilježi polupriliku. Jefferson je pucao s 20 metara, ali Dominik Livaković to lagano hvata. Guilherme se ponovo našao u situaciji za postizanje zgoditka, ali Dante Stipica nije imao većih problema. Soudani je u 24. minuti odlično pucao škaricama čiji udarac još bolje brani Stipica. Hajduk je poveo iz prve prave prilike. Igrala se 29. minuta kada je Marko Futacs na ubačenu loptu najviše skočio i glavom poslužio natrčalog Antu Ercega. Prvi udarac Ercega Livaković odlično obrani, ali na odbijenu loptu dolazi ponovo Erceg i zabija za 1:0. Već u 36. minuti Dinamo je mogao do poravnjanja rezultata. Danas raspoloženi Soudani se odlično izborio u šestnaestercu Hajduka i uputio udarac iz voleja lijevom nogom, ali lopta je odsjela na gredi. U 41. minuti Sammir odigrava dupli pas sa Soudanijem i dolazi u poziciju za udarac, međutim obrana Hajduka izbija loptu u korner. Posljednu priliku u prvom poluvremenu imao je Dinamo kada je slobodni udarac s vrha šestnaesterca izveo Domagoj Antolić, ali bezopasno za Stipicu.

Dinamo je krenuo u totalnu ofenzivu početkom drugog poluvremena. U 47. minuti Dino Perić se mogao upisati u strijelce nakon ubačaja iz kornera. Njegov udarac glavom prošao je pored gola Hajduka. Već u sljedećoj minuti Soudani odlično puca, ali danas nesavladivi Stipica ponovo odličnom reakcijom spašava gol. U nastavku akcije do odbijene lopte dolazi Guilherme i šalje loptu pored gola. Soudani šalje upotrebljivu loptu u 52. minuti za Armina Hodžića, ali iz obećavajuće situacije puca iznad gola. Par trenutaka poslije Soudani se našao u idealnoj poziciji za poravnanje rezultata čiji udarac Stipica brani. U 53. minuti Toma Bašić je okušao udarac iz daleka, ali Livaković nije imao većih problema. Soudani je u 66. minuti uputio opasan udarac, ali Stipica je danas bio fantastičan. Ante Čorić je u 74. minuti dobio upotrebljivu loptu od Soudanija i uputio udarac lijevom nogom. Stipica ponovo izlazi kao pobjednik. Umjesto da Dinamo izjednači, Hajduk u 90. minuti povećava vodstvo na nedostižnih 2:0. Zvonimir Kožulj je ukrao loptu Dinamovoj obrani i sjurio se desnom stranom. Nesebično dodaje Futacsu koji iz blizine pogađa za konačni rezultat.