Kup: Hajduk nakon produžetaka svladao Šibenik

U “dalmatinskom derbiju” osmine finala Hrvatskog nogometnog kupa, nogometaši Hajduka pobijedili su Šibenik na Šubićevcu s 2:1 nakon produžetaka.

Pogodak za četvrtfinala postigao je Stanko Jurić u 119. minuti, a Šibenik je bio sasvim blizu pobjede u osnovnih 90 minuta, budući da je vodio do 87. minute i to autogolom Mirka Ivanovskog iz 14. minute.

Nakon ravnopravnog prvog poluvremena, u nastavku je Hajduk pojačao tempo, a pogotovo nakon 59. minute kada je domaći igrač Pecolaj dobio drugi žuti karton.

Hajduk je nizao prilike i onda je Said u 87. minuti volejom izjednačio na 1:1. U produžecima je Hajduk nastavio stvarati brojne prilike. Šibenika je spašavao njegov vratar Labrović, ali u samoj završnici Jurić je pronašao put do šibenske mreže i tako se Hajduk plasirao među osam najboljih u Kupu.

Hrvatski nogometni kup, osmina finala: Šibenik – Hajduk 1:2 nakon produžetaka (Ivanovski 14.-ag, Said 87., Jurić 119.)