HNK Hajduk Split / Facebook

Večerašnjim gradskim derbijem 30. kola Prve HNL na Poljudu Hajduk je došao do željenih bodova te se tako izjednačio s Osijekom na ljestvici te sada oba kluba imaju 56 bodova šest kola prije kraja prvenstva.

Hajduk već u 11. minuti dobiva priliku za pogodak kada Jurendić u šesnaestercu ruši Memollu, sudac označava jedanaesterac, a Vlašić rutinski postiže pogodak.
Narednih 20 minuta Hajduk drži prednost, uz nekoliko šansi te iznimno raspoloženog Vlašića. U 34. minuti Splitu se počinju otvarati šanse. Prvo Pešić puca sa 16 metara no lopta odlazi pored gola Stipice. Zatim u 37. minuti Tomičić puca s vrha kaznenog prostora, no Stipica brani. U 38. minuti Pešićev udarac zaustavlja greda. Konačno u 39. minuti Split dolazi do izjednačenja. Pogodak postiže Tomičić. No slavlje Splita nije trajalo zadugo u posljednjoj minuti poluvremena Nižić postiže pogodak za ponovno vodstvo Hajduka.

Hajduk prednost povećava u 47. minuti golom Ercega. U 63. minuti Ugrina smanjuje vodstvo na 3:2, no četiri minute kasnije Said vraća prednost od dva pogotka. Također možemo izdvojiti pokušaj Tome Bašića u 79. minuti kojeg je spriječila greda za novo povećanje vodstva i spektakularan pogodak škaricama. U 85. minuti konačnih 5:2 postavlja Ohandza.

Podsjetimo Split je posljednju pobjedu ostvario sedam kola ranije protiv Cibalije, a trenutno se nalazi na pretposljednjem mjestu s četiri boda prednosti ispred posljednje Cibalije. Hajduk se ovom pobjedom izjednačuje s Osijekom, no zbog bolje gol razlike zauzima treće mjesto. U idućem kolu Hajduk gostuje kod Istre, a Split dočekuje Slaven Belupo.

HAJDUK: Stipica, Ismajli, Nižić, Terziev(od 86. minute Bosančić), Memolla, T. Bašić, Hamza, Jefferson, Vlašić(od 71. Kožulj), Erceg(od 56. Said) , Ohandza.

RNK SPLIT: Kukić, Jurendić, Merajić(od 21. Jakić) , Škvorc, Dupovac, Vidović(od 78. Jovanović), Boljat(od 55. Pavlovski) , Perković, Jovanović, Pešić, Tomičić.