Hajduk slomio otpor Rudeša

Splićani su upisali nova tri boda.

U 24. prvenstvenom kolu Hajduk je na Poljudu svladao Rudeš 1:0. Nisu Bili prikazali posebno pamtljivu igru, no trener Željko Kopić ipak može biti zadovoljan pobjedom nakon neočekivanog prošlotjednog poraza od Slaven Belupa. Podsjetimo, prethodni dvoboj Hajduka i Rudeša na Poljudu završio je slavljem zagrebačke momčadi 3:2 i otkazom Joanu Carillu.

Tijekom svih 90 minuta Hajduk je imao problema protiv čvrste obrane Rudeša, no ipak je uspio upisati tri boda. Bila je to Hajdukova prva utakmica nakon odlaska Ohandze u Kinu, ali prvijencem ga je uspješno zamijenio Mađar Adam Gyurcso. Priliku u napadu dobio je i mladi Franko Kovačević, ali nije se baš istaknuo.

Prvo poluvrijeme nije bilo posebno zanimljivo. Hajduk je kontrolirao posjed lopte, ali nije imao opasnijih prilika već je Kopićeva momčad prijetila udarcima izvan kaznenog prostora. U posljednjim trenucima prije odmora Gyurcso se probio lijevom stranom i pronašao Fomitschowa, koji je vratio loptu za Saida, čiji dobar udarac je blokirala obrana gostiju.

Pogodak za konačnih 1:0 postignut je u 52. minuti. Bila je to duga akcija Hajduka u kojoj je lopta na lijevoj strani stigla do Fomitschowa, a on je uposlio Saida, koji je proigrao mađarskog napadača Gyurcsa. Mađar je ostao sam pred gostujućim vratarom i lako je poslao loptu u mrežu. Nakon toga je Rudeš zaigrao nešto ofenzivnije, no nije bilo većih opasnosti za Leticu. Hajduk je mirno čuvao vodstvo, a pobjedu je mogao osigurati u 90. minuti, no Kožulj je lošom reakcijom upropastio sjajno odigranu kontru.

HAJDUK: Letica, Lopez, Barry (od 77. Kožulj), Gyurcso (od 73. Šego), Radošević, Juranović, Caktaš, Said, Fomitschow, Gentsoglou, Kovačević (od 61. Almeida)

RUDEŠ: Čondrić, Mesarić, Borevković, Galilea (od 85. Kamenar), Lulić, Emanuel, Budimir (od 61. Entrena), Fazli, Pavić, Grujević, Segado (od 68. Ivančić)