Hajduk solidnom igrom do remija u Estoniji

Hajduk je u prvoj utakmici prvog pretkola Europske lige odigrao 1:1 na gostovanju protiv Sillamae Kaleva...

Hajduk je solidno odigrao na gostovanju u Estoniji. Ne može se reći da će se igra dugo pamtiti, ali vidi se rukopis trenera Damira Burića. Sillamae Kalev je također imao svoje prilike, no Kalinić je bio sjajan. Estonci definitivno mogu biti zadovoljniji konačnim rezultatom 1:1, a Hajduk bi u uzvratu na stadionu u Dugopolju trebao potvrditi da je kvalitetniji i plasirati se u iduće pretkolo.

Splićani su odlično otvorili utakmicu i već u šestoj minuti se tresla mreža domaćina. Vnukov je oborio Ohandzu u kaznenom prostoru, a Caktaš je sjajnom panenkom s bijele točke doveo Hajduk u vodstvo. Hajduk je nastavio s dominacijom i u 11. minuti je Mikanović uposlio kamerunskog napadača, a on se lijepo oslobodio čuvara i ubacio, no Vlašić, Balić i Maloku nisu uspjeli uputiti udarac. Sjajni Ohandza je u 19. minuti imao lijepu priliku, ali je domaća obrana uspjela otkloniti opasnost. Već nakon 20 minuta debija bilo je jasno da je Hajduk dobio veliko pojačanje u napadu.

U 23. minuti su blokirani udarci Roguljića i Balića. Estonska momčad je u prvih pola sata jako rijetko bila blizu Hajdukova gola. Splićani su kontrolirali igru i mogu žaliti što nisu postigli još koji pogodak. Onda je u 40. minuti Vlašić izgubio loptu na sredini terena, Russo je ubacio, a Silich je glavom prevario Kalinića za izjednačenje iz prvog udaraca domaćina prema vratima.

Hajduk je i u drugom dijelu bio bolji, no estonska momčad se ohrabrila u napadu. Igrala se 51. minuta kad se Ohandza probio po desnoj strani, a lopta je u nastavku akcije stigla do Roguljića, koji je lijepo ubacio za Caktaša, no njegov udarac nije imao dovoljno preciznosti. Udarac Malokua u 57. minuti je prošao pored gola. Dvije minute potom je domaći vratar zaustavio dobar udarac Hajdukova Kamerunca. Roguljić je u idućoj akciji ubacio, Ohandza je lijepim volejem poslao loptu u mrežu, no sudac je označio da je to učinio uz prekršaj. Šest minuta potom je Vlašić prekrasno proigrao Ohandzu, a on je postigao pogodak, ali bio je u zaleđu.

U 71. minuti je Kalinić sjajno reagirao nakon dobrog pokušaja Ratnikova s vrha kaznenog prostora. Tri minute kasnije je vratar Hajduka opet upisao vrhunsku obranu nakon pokušaja Vnukova. Balić je u 80. minuti pucao s vrha kaznenog prostora, no lopta je otišla preko gola. Završnica je prošla bez posla za vratare. Uzvrat je na rasporedu 9. srpnja u 19 sati na stadionu u Dugopolju.

Sillamae: Starodubtsev, Cheminava, Dudarev, Sišov, Cinikas, Vnukov, Silich, Toomet, Tjapkin, Kvasov, Russo

Hajduk: Kalinić, Mikanović, Milović, Nižić, Vlašić, Caktaš, Tudor, Roguljić (od 73. Billy), Balić (od 80. Maglica), Ohandza, Maloku (od 57. Radčenko)