Zanimljiva utakmica na Gradskom vrtu pripala je Hajduku

OSIJEK – HAJDUK 0:1 (0:0)

Osijek (4-3-3): Malenica – Grgić, Škorić, Tomelin, Janža – Bočkaj, Pušić, Pilj – Boban, Marić, Henty.

Hajduk (4-3-1-2): Posavec – Tudor, Ismajli, Mikulić, Bradarić – Barry, Nejašmić, Kalik – Caktaš – Jairo, Gyurcso.

Derbi 19. kola 1. HNL održao se danas u Osijeku. Hajduk je došao sa nadom da mogu odnijeti bodove sa ovog teškog gostovanja, dok je momčad Zorana Zekića doživjela puno promjena u prijelaznom roku i interesantno je bilo za vidjeti koga će Zekić poslati na teren za ovako važan okršaj. Hajduk je slavio rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici je postigao Mijo Caktaš. Iako je krajnji rezultat bio mršav, utakmica je obilovala prilikama s obje strane i moglo je pasti još pogodaka na ovoj utakmici.

Početak utakmice obilovao je prilikama jedne i druge momčadi. Osijek je prvi pritisnuo protivnika i u šestoj minuti upisao prvu prigodu ali lopta je završila u bloku. U 10′ je Boban imao mat priliku nakon što ga je Bočkaj lijepo proigrao, ali pucao je posred Posavca i tako upropastio priliku da Osijek povede.

Hajduk se nakon toga probudio. Tudor se lijepo riješio svojih čuvara, ali njegov udarac sa vrha šesnaesterca golman domaćih Malenica lako čita. Osijek je pak u 21.’ odlično izigrao obranu bilih, a ponovno se našao u prilici Boban, koji se lijepo izborio za šut. Posavec fantastično brani njegov pokušaj sa 15 metara. Tri minute kasnije Jairo prijeti golu Osijeka, ali njegov šut ide preko grede, a u 26.’ lijepa akcija bilih.

Gyurcso je poslao prizemnu loptu s desne strane, Kalik majstorski propustio do Caktaša koji dotrčava iz drugog plana i puca s vrha šesnaesterca. Bio je ometan pri udarcu i njegov pokušaj je otišao malo pored gola. U 34.’ Jairo radi odličan posao na lijevoj strani i šalje povratnu za Kalika, čiji prvi pokušaj završava u bloku, a iz odbijanca gađa pored stative.

Do kraja poluvremena utakmica se primirila i vrijedi izdvojiti još pokušaj Grgića sa 25 metara, koji je završio pored stative. Puno prilika u prvom poluvremenu, ali mreže su sa obje strane mirovale.

Hajduk je malo trebalo da složi prvu pravu priliku u drugom poluvremenu. U 49.’ Kalik je ubacio s desne strane, a Tudor je iz naleta zahvatio loptu koju Malenica fantastično brani i šalje u korner. Iz tog kornera Gyurcso šalje loptu na prvu vratnicu, a Jairo glavom šalje loptu na drugu vratnicu, gdje Caktaš lagano šalje loptu u gol nemoćnog Malenice.

U 58.’ Mikulić je bio na ubaćaju iz kornera, ali Henty čisti njegov pokušaj s gol linije. Onda u 70.’ sjajna prilika za domaćine. Pušić je prošao po desnoj strani i odlično pronašao Špoljarića na desetak metara od gola, ali sigurni pogodak nekako spašava Tudor i skreće loptu u korner. Posavec se nakon kornera iskazao sa još jednom sjajnom obranom.

Posljednja šansa na utakmici se dogodila u 82.’, kada je lopta nakon kornera došla na pet metara do Bobana, ali nespretni napadač Osijeka šalje loptu daleko preko gola.

Hajduk se ovom pobjedom približio na jedan bod zaostatka za petom Goricom, Dok Osijek ostaje drugi u prvenstvu sa 34 boda, 14 manje od vodećeg Dinama. U sljedećem kolu Osijek gostuje kod Rudeša, dok Hajduk dočekuje Lokomotivu kod kuće.