Hajduka na gostovanju u Netanyji izgubio od Maccabi Tel Aviva 1:2.

U prvom susretu Play-offa Europske lige nogometaši Hajduka su na gostovanju u Netanyi poraženi od Maccabi Tel-Aviva rezultatom 2:1. Strijelac jedinog pogotka za Bijele bio je Ahmed Said koji je prekrasnim udarcem matirao vratara Rajkovića.

Maccabi je furiozno ušao u susret i poveo  već u devetoj minuti golom Gala Albermana. Hajduk je u prvom poluvremenu bio gotovo nevidljiv, no Splićani su u nastavku susreta zaigrali daleko bolje i u 57. minuti su uspjeli izjednačiti. Strijelac je bio Ahmed Said.

Maccabi je u 78. minuti stigao do nove prednosti. Ben Haim je probio stranu i lijepo uposlio Scarionea kojem nije bilo teško zabiti za 2-1. Do konca susreta Hajduk se uspio obraniti i tako sačuvati dobre izglede za plasman u Europsku ligu.

Hajduk je posljednji put izborio natjecanje po skupinama Europske lige 2010. godine, a posljednje dvije sezone svoj europski put je završio u zadnjem pretkolu. Prošle sezone je ispao od Slovana iz Libereca, a sezonu ranije od ukrajinskog Dnjipra.

Golove za Maccabi postigli su Gal Alberman (9) i Ezequiel Scarione (78), dok je strijelac za Hajduk bio Ahmed Said (57).

Hajdukovci sada s punim optimizmom iščekuju uzvrat na prepunom Poljudu koji je na rasporedu  25. kolovoza.