Hajduku šest pobjeda u Splitu

Hajduk je u 17 sati igrao protiv Intera Zaprešić, u posljednjoj utakmici 17. kola Prve HNL. Splićani se čine nepobjedivi na Poljudu, osiguravajući šestu pobjedu za redom. Hajduk pobjeđuje Inter rezultatom 2:0.

Torcida se nalazi na jugoistočnoj tribini protiv Intera. Disciplinski sudac HNS-a Saša Pavličić-Bekić zatvorio je sjevernu tribinu Poljuda zbog konstantnih prekršaja Hajdukovih navijača, zbog upotrebe pirotehnike, ali i zbog poziva na nasilje u njihovim skandiranjima.

Hajduk je odigrao odlično prvo poluvrijeme, koje je samo po sebi bilo dovoljno za osiguravanje pobjede. Hajduk vodstvo utakmice preuzima zahvaljujući golom Zvonimira Kožulja, lijep šut sa ruba šesnaesterca koji ulazi u suprotni kut. Domaći ne popuštaju tempo, raspucani su i želja za novim golom je očita. Savvas Gentsoglou puca na gol sa 25 metara što vratar gostiju brani, ali odbijenu loptu spretno iskorištava Ante Erceg te osigurava 2:0 vodstvo Hajduka. Drugo poluvrijeme obje momčadi pokazuju umor te većina šansi koje nastane su šutevi van šesnaesterca. Nervoza i umor čine svoje, tako da Hajduk od 77. minuti nastavlja sa igračem manje nakon drugog žutog kartona Lorenca Šimića. Igrač manje nije drastično potresao momčad Hajduka, tako da su pred kraj utakmice drže presing i stvaraju još par prilika koje su skoro odvele domaće na veću gol razliku.

Hajduk na ljestvici stoji treći, pet bodova iza drugoplasiranog Dinama. Dok Inter Zaprešić drži 7. mjesto tablice.