Halilović potvrdio odličnu formu trećom asistencijom za Sporting

Halilović potvrdio odličnu formu trećom asistencijom za Sporting...

Alen Halilović/Foto: facebook.com/ALEN.HALILOVIC.OFFICIAL.PAGE?fref=ts

Alen Halilović nastavlja pružati odlične partije u dresu Sporting Gijona. U dramatičnoj utakmici protiv Granade pred svojim navijačima Sporting je u posljednjim minutama izvojevao neriješen rezultat (3:3), a veliku je ulogu u osvajanju vrijednoga boda imao i hrvatski reprezentativac.

Halilović je na terenu proveo svih 90 minuta i tijekom tog je vremena bio iznimno raspoložen i aktivan. Konačno je u 88. minuti kirurški preciznom loptom uposlio Nacha Casesa, a on poentirao za 2:3 i otvorio put ka izjednačujućem zgoditku Miguela Gerrera u čak šestoj minuti sudačke nadoknade.

Treća je to asistencija mladog hrvatskog veznjaka u novome dresu, od kada je ovoga ljeta pristigao u Gijon na posudbu iz Barcelone. Njegov klub trenutačno zauzima 12. poziciju u Primeri, a Alen je svoj prvijenac upisao nedavno protiv Espanyola. Odlične igre na početku sezone donijele su mu i titulu najboljeg igrača Sportinga u rujnu, a trener Abelard Fernandes nije ga propustio propisno pohvaliti u nekoliko situacija.

“Znao sam zašto dovodim Halilovića. Ima sjajnu tehniku, brzinu, kvalitetan je. Ne treba mu stvarati nepotreban pritisak jer je mlad i presretni smo što ga imamo. Učinit ćemo sve da bude još bolji i spreman se vrati u Barcelonu”, kazao je Fernandez krajem rujna.