Hamilton osvojio naslov ispred Rosberga!

Britanskom vozaču ovo je drugi naslov prvaka u Formuli 1.

Britanac Lewis Hamilton postao je svjetski prvak u Formuli 1. Na stazi Yas Marina u Abu Dhabiju Hamilton je slavio novu pobjedu, dok je njegov momčadski kolega Nico Rosberg, drugi u ukupnom poretku, završio na 13. mjestu zbog velikih problema s bolidom. To je Hamiltonu drugi naslov u karijeri nakon onoga iz 2008. godine.

Ukupnu pobjedu Britanac je uzeo ispred momčadskog kolege iz Mercedesa Nice Rosberga, koji je u današnju utrku startao s pole-positiona, ali Hamilton je imao 17 bodova prednosti, pa bi mu i drugo mjesto danas bilo dovoljno za naslov svjetskog prvaka. Sezonu je Hamilton završio s ukupno 384 boda, 67 više od drugoplasiranog Rosberga.