Hat trick Ronalda za tešku pobjedu protiv Armenije

Cristiano Ronaldo s tri je pogotka preokrenuo vodstvo Armenaca te osigurao Portugalu pobjedu 3:2 protiv u kvalifikacijama za Europske prvenstvo...

Cristiano Ronaldo/Foto: Gettyimages

Cristiano Ronaldo s tri je pogotka odveo reprezentaciju Portugala do teško izborene pobjede na gostovanju u Armeniji. Domaćini su poveli prekrasnim pogotkom Marcosa u 14. minuti iz slobodnog udaraca s 35 metara. Ronaldo je izjednačio u 29. minuti pogotkom iz jedanaesterca.

Drugi je pogodak postigao u 55. minuti iskoristivši nesporazum u obrani domaćina, a tri minute kasnije zabio je fantastičnim udarcem s tridesetak metara. Konačnih 2:3 postavio je Mkoyan u 72. minuti. Posljednji pola sata utakmice Portugal je igrao s igračem manje zbog isključenja Tiaga.

S 12 osvojenih bodova Portugal predvodi skupinu I, a slijede ga Danska s devet i Albanija sa sedam bodova, dok Srbija i Armenija imaju samo po jedan osvojen bod