HEP Superliga: Dr. Časl pobijedio, Tis bolji u gradskom derbiju

Stolnotenisači Dr. Časla slavili su nad Aquaestilom, što im je dosad bio najnezgodnji susret u ovosezonskoj HEP Superligi, dok se Varaždin pobjedom nad Pulom probio na drugo mjesto.

Stolnotenisači Dr. Časla slavili su nad Aquaestilom, što im je dosad bio najnezgodnji susret u ovosezonskoj HEP Superligi, dok se Varaždin pobjedom nad Pulom probio na drugo mjesto. Najneizvjesniji meč 6. kola igrao se u Zagrebu gdje je Tis slavio nad Mladosti nakon sedam mečeva. Bjelovar i Mladost Petrinja su bez problema upisali gostujuće pobjede.

Derbi 6. kola igrao se u Zagrebu, a najteži meč u dosadašnjem dijelu HEP Superlige Dr. Časlu priredio je Aquaestil. Meč je trajao tri sata, a malo je nedostajalo da Dugorešanke još više zakompliciraju susret. Ipak, na kraju slavlje Dr. Časla (4:2) i ostvarena 59. uzastopna pobjeda u svim natjecanjima. Susret je otvoren odličnim dvobojem između Đurak i Tubikanec, igračica Dr. Časla je povela 2:0, ali na kraju se veselila Tubikanec. Slijedio je niz ekipe iz Dedića, tri meča i sva tri u tri seta. Aquaestil se vraća nakon što je Pavlović s 3:1 nadigrala Srebrnjak, a meč je odlučila raspoložena Fajmut. Povela je 2:0 u susretu s Tubikanec, da bi se dugoreška igračica ponovo vratila u meč, ali ovog puta nije uspjela režirati preokret.

Bjelovarčanke su stigle do druge pobjede ove sezone i to u gostima kod Vrsara. Bjelovar se vrlo brzo odvojio, tri meča i jedan izgubljeni set. Najveća borba vodila se u parovima i to nakon što su Basić i Ramić vodile 2:0. Rioža i Švarc izjednačuju, ali zadnji set Bjelovarčanke su slavile s 15:13.

U Zagrebu se igrao odličan gradski dvoboj između Tisa i Mladosti, nakon kojeg je slavila domaća ekipa. Već na početku se ‘zakrvilo’, ipak Jazbec je slavila nad Todorović nakon pet setova. Mladostašice preokreću na krilima Cakol i Tomić, a potom je slijedio najneizvjesniji meč susreta. Cakol i Tomić su povele Jazbec i Skočilović 2:0, s tim da su drugi set uzele s 27:25. Ipak, to nije bilo dovoljno da se prelomi meč, već Jazbec i Skočilović režiraju totalni preokret. Mladost je ponovno stigla u vodstvo na krilima raspoložene Cakol. Gubila je protiv Jazbec 2:1, ali zadnja dva seta uzela je prilično lako (11:6 i 11:4). Ipak, ni to nije bilo dovoljno Mladosti da završi meč u svoju korist. Tis se vraća preko Skočilović, svladala Todorović 3:1, a Tisu je četvrtu pobjedu ove sezone donijela Bardač, koja je svladala Tomić s 3:1. Od četiri seta tri su završila u fiksu (10, -10, 7, 11).

Varaždin je na domaćem terenu ostvario petu pobjedu ove sezone i to nad Pulom (4:1). Prvi meč Zajec je imala lijepu priliku šokirati Petek, vodila je 2:0 i imala dvije meč lopte, ali Varaždinka se uspjela izvući i u trećem setu slaviti 13:11. Taj set je bio prijelomni s obzirom da je sljedeća dva uzela dosta glatko. Puljanke su izjednačile preko Janković, pobijedila Sitar 3:0, a na tome je i ostalo što se tiče gostujuće ekipe. Uslijedio je niz Varaždinki, Malobabić i Petek nanizale su tri meča bez izgubljenog seta.

Mladost Petrinja je do treće pobjede stigla kod Hodošana (4:1). Gošće su brzo stigle u vodstvo na krilima Zajec i Vrančić, smanjila je Markati svladavši Marinić (3:2) s tim da je gubila 2:1. Petrinjke su se opet odvojile nakon parova, a potvrda nove pobjede stigla je u dvoboju Omble i Vrančić. Imala je domaća igračica vodstvo 2:1, ali Vrančić u dva napeta seta (13:11, 14:12) uspješno završava meč.