Hep Superliga: Libertas stopostotan, Splitu prva pobjeda

U susretu začelja Split je na domaćem terenu bio bolji od Podravke te se odvojio od dna superligaške ljestvice.

Nakon 6. kola Libertas je i dalje jedina momčad bez poraza u HEP Superligi, a pobjede su u ovom kolu upisali i tri pratitelja, Starr, Dugo Selo i Zagreb. Starrovci su bili uvjerljivi u Osijeku, a Dugo Selo se i dalje potvrđuje kao najugodnije iznenađenje ove sezone, na domaćem terenu nadigrali su Pulu, a Zagreb je bez većih problema slavio u Slavonskom Brodu. U susretu začelja Split je na domaćem terenu bio bolji od Podravke te se odvojio od dna superligaške ljestvice.

Libertas je upisao šestu uzastopnu pobjedu, na gostovanju kod Igee Željezničar Pituri su slavili sa 4:1. Jedini poen za domaći sastav ostvario je Vidaček svladavši na trećoj poziciji N. Juzbašića (3:2). I. Juzbašić i Japec su i dalje nesavladivi za suparnike, obojica su dosad bez poraza u HEP Superligi, pojedinačno 7-0, u parovima 6-0.

Split je upisao prve bodove u susretu s Podravkom što mu je omogućilo bijeg s dna. Prva tri meča bila su prilično neizvjesna, nakon čega je domaća momčad povela 2:1. Potom su Bakač i Žižak svladali Samca i Jurašića u pet setova, a u posljednjem meču Samac je propustio priliku da smanji razliku s obzirom da je protiv Bakača vodio 2:0. Ipak, Bakač je zadnja tri seta uzeo sa 11:8, 11:5 i 11:8 te potvrdio važnu pobjedu za Splićane.

Starr je u Osijeku istrčao u jakom sastavu stoga ni ne čudi pobjeda 4:1. Vrlo brzo Varaždinci su poveli 2:0, da bi domaćin smanjio nakon što je Banek u pet setova svladao Horvata i to nakon što je gubio 2:1. I to je zapravo bilo sve od Vodovoda, do kraja susreta uzeli su set Varaždincima.

Dugo Selo nastavilo je s pobjedama, ovog puta na domaćem terenu svladana je Pula (4:2). Cijeli meč Dugo Selo je diktiralo tempo, Pula je uspješno lovila zaostatak do igre parova i 2:2. Nakon toga opet su zablistali L. Martinek, svladao F. Runjića (3:1), i Ban, koji pobijedio M. Runjića (3:1).

Zagreb je uspješno odradio gostovanje u Slavonskom Brodu (4:0) te upisao četvrtu uzastopnu pobjedu. Mijatović, Maglić i Mustapić ekspresno su odradili svoje mečeve, pobjede bez izgubljenog seta, a jedino gdje su igrači Obrtničke škole Brod uzeli set bila je igra parova.