Hezonja odličan u porazu Orlanda, Golden State nastavlja rušiti rekorde (VIDEO)

Golden State je zadržao maksimalan učinak...

Mario Hezonja/Foto: Gettyimages

Košarkaši Boston Celticsa u 24. kolu NBA-a bili su dosad najbliže prekidu fantastičnog niza Golden State Warriorsa, no aktualni NBA prvaci poslije čak dva produžetka ipak su upjeli i dalje održati stopostotan učinak na parketima najjače lige svijeta, slavivši rezultatom 124:119.

Uvelike je tomu razlog i dosad (šuterski) najslabije izdanje Stepehena Curryja, koji je iz igre pogodio tek osam od 27 ubačaja, no zato je ubacio šest trica (iz trinaest pokušaja) te se zaustavio na 38 poena i 11 skokova.

Kelti su imali nekoliko prigoda zaustaviti fenomenalan niz NBA prvaka, ali okršaj su u posljednjih petnaestak sekundi prelomili Andre Igoudala i Curry. Računajući i proteklu sezonu, bila je ovo dvadest osma pobjeda ratnika u regularnom dijelu natjecanja, čime su izjednačili dostignuće Miami Heata (2012/2013), a za rekorderom LA Lakersima sada zaostaju pet (pobjedničkih) susreta.

Orlando je pak poražen na gostovanju od Clevelanda s uvjerljivih 111:76, a u redovima čarobnjaka dosta minuta dobio je i hrvatski reprezentativac Mario Hezonja. Mladi talent na parketu je proveo 21 minutu te postigao 12 koševa, ali LeBron James imao je druge planove, predvodivši svoj sastav do velike pobjede s 25 ubačaja i osam asistencija.

Minnesota je nakon produžetaka izgubila od Denvera rezultatom 111:108, a Damjan Rudež za sedam minuta u igri postigao je pet koševa. San Antonio lako se obračunao s Lakersima (109:87), Phoenix je kod kuće poražen od Portlanda (96:106), dok je New Orleans na svom terenu bio bolji od Washingtona rezultatom 107:105.