Higuain odveo Inter u vrh Serie A, Brozović i Perišić bez učinka

Napoli je preuzeo vodeće mjesto u Serie A...

Posljednja utakmica 14. kola Serie A donijela je ujedno i veliki derbi između momčadi Napolija i Intera. Napuljani su pred svojim navijačima tražili možebitno prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici, a u tome su na koncu i uspjeli!

Domaći su vodili od šeste minute pogotkom Gonzala Higuaina, isti je igrač poentirao i za 2:0 u 67. minuti, a tek je Adem Ljajić nekoliko minuta kasnije postigao utješni pogodak za nerrazzure. Imali su Interisti i veliku šansu uzeti makar bod, no u posljednjim su sekundama čak dva puta pogodili vratnicu s igračem manje.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović u poraženom sastavu odigrao je svih 90 minuta, dok je Ivan Perišić igru napustio u 83. minuti. Ivan Strinić u dresu Napolija cijeli je susret promatrao s klupe za pričuve.

Napoli sada predvodi karavnu najboljih talijanskih momčadi s 31 bodom, jedan manje ima drugoplasirani Inter, dok je treća Fiorentina, koja je protiv Sassuola propustila prigodu da zasjedne na vrh, odigravši tek 1:1.