Hirscher najbolji u veleslalomu, novi bodovi za Zubčića

Filip Zubčić osvojio je nove bodove u Svjetskom kupu...

Filip Zubčić foto:CroSki.hr

Austrijanac Marcel Hirscher pobjednik je veleslaloma u francuskom Val d’Isereu, a vodećem skijašu Svjetskoga kupa bila je to treća uzastopna pobjeda te trideset četvrta u karijeri u trećem veleslaomu sezone. Hirscher je slavio s 1.29 sekundi prednosti pred Nijemcem Felixom Neureutherom, a na posljednju stepenicu postolja stao je još i Francuz Victor Muffat-Jeandet (+1.58).

Jedini hrvatski predstavnik u Francuskoj bio je mladi Filip Zubčić, kojemu je još jednom pošlo za rukom osvojiti solidan kontingent bodova. S 2.64 sekunde sporijim vremenom od pobjednika pripalo mu je 13. mjesto, što ga je u veleslalomskom poretku postavilo na 20. poziciju s ukupno osvojena 42 boda.

“Zadovoljan sam današnjom utrkom, ipak se radi o još jednom plasmanu uu Top 15 što je i neki cilj za ovu sezonu. Prva runda je bila solidna, premda ne mogu biti potpuno zadovoljan – trebao sam mnogo više riskirati. Druga vožnja bila je dosta bolja, napravio sam nekoliko grešaka koje su me u konačnici stajale plasmana, ali sve u svemu – zadovoljan sam”, kazao je Zubčić, a prenosi HRT.

U nedjelju je pak na rasporedu konačno i prvi slalom sezone, na kojemu će prvi puta na start izaći i najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić. U ukupnom poretku i dalje je u vodstvu Hirscher s 360 bodova, drugi je Aksel Lund Svindal (317), dok je treći Ted Ligety (180 poena).