Prva HNL: Andrej Kramarić drži reprezentativnu formu, 14. golom sezone srušio Istru 1961

Utakmica 12. kola: Rijeka - Istra 1961 3:1 (Jajalo 54', Kramarić 70', Zec 90'/ Tomić 44')

PRVA HNL – 12. kolo

Stadion Kantrida. Gledatelja: 5.000

Strijelci: 0:1 Tomić (44′), 1:1 Jajalo (54′), 2:1 Kramarić (70′), 3:1 Zec (90′)

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Mitrović, Lešković, Leovac, Jugović, Cvijanović, Jajalo, Sharbini (85′ Zlomislić), Kramarić, Krstanović (70′ Zec)

ISTRA 1961: Dreven, Gregov, Obšivač, Blagojević, Radonjić, Pavlović, Graf, Heister, Tomić (Jo 65′), Ivančić, Woon

Hrvatski reprezentativni napadač Andrej Kramarić nastavio je sa odličnim izdanjima u dresu Rijeke. Riječani su u subotnjim dvobojima 12. kola na Kantridi pobijedili Istru, a regionalni derbi odlučio je upravo Kramarić.

Napadač Rijeke u 70. je minuti sa dva igrača na leđima krasno lijevicom Riječane doveo u 2:1 vodstvo, koje je do kraja susreta povećao Ermin Zec. Gosti su poveli golom Tomića minutu prije odlaska na odmor, da bi u 54. minuti izjednačio Jajalo.

Dinamo slavio u Stanovima

U drugom subotnjem dvoboju Dinamo je u Stanovima pobijedio Zadar 3:1 i tako sačuvao četiri boda prednosti ispred Rijeke. Domaćin je prvi došao do prednosti pogotkom Pešića u 23. minuti nakon lijepog ubacivanja Sarića.

Promašili su potom gosti nekoliko dobrih prilika, a za izjednačenje rezultata pobrinuo se Pjaca (37′) udarcem s oko 16 metara iskosa. Modrima su nove bodove u smiraju susreta osigurali autogol Matkovića i Andrijašević u sudačkoj nadoknadi.