HNL: Belupo s igračem manje na Gradskom vrtu upisao bod

U 23. kolu Prve HNL Osijek je na Gradskom vrtu dočekao Slaven Belupo. S igračem manje gosti su izjednačili su posljednjim minutama drugoga poluvremena i postavili konačan rezultat 1-1.

‘Farmaceuti’ su na Gradskom vrtu posljednji put pobjedu upisali daleke 2014. godine, a izgleda da će na novu morati čekati još neko vrijeme.

NK Osijek – NK Slaven Belupo 1:1 (1:0)

Osijek: Malenica, Grgić, Škorić, Guti, Janža, Ćavar, Pušić, Abazaj, Špoljarić, Pilj, Marić.

Slaven Belupo: Filipović, Šarlija, Vidović, Nowak, Karamarko, Čanađija, Bačelić-Grgić, Goda, Bogojević, Jelić, Menalo.

Osječani su poveli na samom početku susreta. U 5. minuti za vodstvo domaćina mrežu je zatresao Marić. Već u 28. minuti gosti su ostali s igračem manje. Drugi žuti karton dobio je Bruno Goda te je morao u svlačionicu. Rezultat se nije mijenjao sve do samog kraja susreta.

Belupo je zabio za 1-1 u 86. minuti i to preko Mateusa Lime, koji je ušao 20 minuta prije toga. Imali su Osječani brdo šansi, goste je spasila i prečka, ali na kraju Zekićevi igrači još mogu biti i sretni. Jer Belupo je odmah nakon izjednačenja imao kontru, kao i u sudačkoj nadoknadi, kad su čak četvorica išla na dvojicu Osječana. Nisu zabili.

U sljedećem kolu Slaven Belupo u Koprivnici dočekuje Hajduk, dok je ispred Osijeka još jedna domaća utakmica, ovoga puta protiv Lokomotive.