HNL: Bez iznenađenja na Maksimiru, prvijenac Lecjaksa

Dinamo je stigao do 40. boda te sigurno korača prema jesenskom naslovu.

Na Maksimiru je odigran 27. međusobni susret između Dinama i Lokomotive, a 26. puta je Dinamo izašao kao pobjednik rezultatom 2:0, a pogotke su postigli Ivan Fiolić i Jan Lecjaks. Utakmica je bila zanimljiva, a dobre prilike su propuštene s obje strane.

Dinamo je od samo početka izgledao opasnije te prilikama Henriqueza i Olme nagovijestio kako ih danas zanima samo pobjeda. U 15. minuti prva izgledna prilika za Dinamo. Stojanović je ubacio prizemnu loptu na šest metara od gola Lokomotive, ali Henriquez koji je bio u naletu loptu puca visoko iznad gola. Dobro je onda u 17. minuti prošao, pa šutirao s lijeve strane Sosa, no Šemper je bio spreman. A onda su modri i poveli. Borna Sosa sjajno je probio svoju stranu, pa sjajnim dodavanjem pronašao Ivana Fiolića koji iz blizine zabija za vodstvo domaćina. Nakon pogotka igrači Marija Cvitanovića nisu stali napadati te preko Olma imaju sjajnu priliku, ali Šemper je bio siguran na vratima. I Lokomotiva je imala veliki zicer nakon akcije Majera i Chage, ali udarac Kamerunca brani Livaković.

Već u 49. minuti u prilici se našao Ivanušec, ali Livaković i iz ove situacije izlazi kao pobjednik. U 57. minuti jedna odbijena lopta nakon udarca Antolića dolazi do Stojanovića koji se ne snalazi najbolje te rezultat ostaje isti.  15. minuta do kraja utakmice, Angelo Henriquez nastavlja svoju seriju promašaja te mu udarac završava pokraj gola. Samo minutu kasnije Moro se sam našao pred vratarom Lokomotive, ali u zadnji tren je uklizao Kolinger te spriječio povećanje vodstva. Isti taj igrač je u samo sedam minuta skupio dva žuta kartona te je napustio igru u 80. minuti. Još jednu sjajnu priliku nakon kornera upropaštava Gojak koji s pet metara puca pokraj gola. U posljednjoj minuti susreta prvi pogodak za Dinamo postiže Jan Lecjaks nakon lijepe akcije Dinamovih igrača.