HNL: Derbi začelja u Puli, nakon Hajduka Koprivničanci žele srušiti i Dinamo

Ovaj vikend bi se napokon morala odigrati većina utakmica.

Nakon što se u 23. kolu HT Prve lige odigrala samo jedna utakmica, u ovom 24. kolu trebala bi se odigrati njih četiri. Utakmica između Osijeka i Intera je odgođena za 14. ožujka u 15:30 sati.

Današnjom utakmicom, prvenstveno kolo otvaraju Istra i Cibalia. Domaćini su trenutno osmi s 20 bodova, dok su gosti iz Vinkovaca deveti s osvojena tri boda manje. U prva dva susreta ove sezone svaka je momčad pobijedila na gostovanju. Cibalia je na Aldo Drosini bila bolja autogolom Gojkovića, dok su izabranici Darka Raića – Sudara u Vinkovcima razmontirali Cibaliju s 4:1.

U dosadašnjem djelu ove polusezone smo svi smatrali da će biti super ako se napravi neki pozitivan rezultat, ali sada već moramo preuzeti ulogu favorita. Većina očekuje našu pobjedu i mi sigurno ulazimo u utakmicu s tom namjerom, ali tek nakon 90 minuta ćemo moći vidjeti kako smo odigrali i što smo zaslužili. Ova utakmica i tri boda nam mogu usmjeriti sezonu“, rekao je Raić-Sudar za službenu stranicu Istre.

Hajduk i Rudeš su zamijenili domaćinstva te će se tako susret odigrati u subotu od 15 sati na Poljudu. Posljednji dvoboj ovih momčadi završio je senzacionalnom pobjedom Rudešana 3:2 usred Poljuda. Domaćini su u prvom poluvremenu imali dva pogotka prednosti, ali Rudešani okreću u svoju korist preko Maria Budimira i Španjolca Entrene koji je postigao dva pogotka.

Nakon prošlotjednog iznenađenja, Slaven Belupo čeka još jedno teško gostovanje. Ovog puta gostuju kod lidera Dinama na Maksimiru te žele ponoviti onu igru kao i nedavno protiv Splićana. Domaćini još uvijek nisu imali priliku isprati gorak oku u ustima nakon pobjede Hajduka na Maksimiru te silno motivirani ulaze u ovaj susret.

Posljednji dvoboj 24. kola HT Prve lige zaključuju Rijeka i Lokomotiva. Prva utakmica ovih protivnika u ovoj sezoni bila je izrazito zanimljiva jer je Lokomotiva povela u 16. minuti pogotkom Lovra Majera. U 80. minuti Bradarić postiže pogodak za izjednačenje dok u 94. minuti tri boda Rijeci donosi Florentin Matei. U Zagrebu je Lokomotiva bila uspješnija pogotkom današnjeg igrača Rijeke, Luke Capana. Riječani na tablici zauzimaju četvrto mjesto s 38 bodova, dok su Zagrepčani sedmi s 24 boda.