HNL: Dinamo pogotkom Henriqueza upisao nova tri boda

'Modri'ostvarili 15. pobjedu u prvenstvu te završili jesenski dio sezone bez poraza.

Anqelo Henriquez/Foto: Gettyimages

Nogometaši Dinama u posljednjoj utakmici prije zimske stanke upisali novu pobjedu te mirno čekaju proljetni dio sezone.

U prvom današnjem dvoboju 20. kola HNL-a Dinamo svladao goste iz Vinkovaca rezultatom 1-0 te tako zadržao bodovnu prednost pred Osijekom i Hajdukom.

Domaćin je očekivano od samog početka dominirao, kontrolirao utakmicu, stvorio brojne šanse no Cibalia je uspjela na poluvrijeme otići s neriješenim rezultatom.

I u nastavku Dinamo je napadao, ali je goste spašavao sjajni vratar Šubarić. U 62. minuti u igru je ušao Henriquez umjesto Hodžića što se kasnije pokazalo ključnim potezom trenera Cvitanovića. U 79. minuti upravo Čileanac (kojem je ovo vrlo vjerovatno oproštaj od Maksimira) zabija gol za Dinamo nakon loše reakcije Cibalijine obrane i donosi ‘modrima’ nova tri boda.