HNL: Dinamo preokrenuo na Poljudu, no Erceg donio bod Hajduku

Pred 24 736 gledatelja odigrao se 81. derbi između Hajduka i Dinama od samostalnosti Hrvatske. Kakva ludnica na Poljudu, Dinamo je prvo izjednačio u 89. minuti, u 91. poveo, da bi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade primio gol i završilo je 2:2.

Početak utakmice kasnio je nekoliko minuta zbog bakljade Torcide na sjevernoj tribini. Prvi prijete domaćini preko Tome Bašića udarcem s 30 metara, ali lopta je otišla daleko od gola. U 17. minuti trese se greda Dinamovog gola nakon odlično izvedenog slobodnog udarca od strane Tome Bašića. Domaćini su i dalje stisnuli goste te prijete preko Hamze, koji je propustio odličnu šansu kad je s pet metara od gola pucao izvan okvira. U 30. minuti bude se Dinamovci te imaju odličnu priliku preko Soudanija. Imao je Alžirac sjajan prodor kada je prošao Borju Lopeza, ali njegov udarac završio je u stativi.

I onda dolazi 38. minuta kada Hajduk dolazi u vodstvo. Ubačaj Hamze dodirnuo je Sosu te se lopta odbila na šest metara od gola, gdje ju je dočekao Ante Erceg, koji lagano poentira za vodstvo Hajduka.

Drugo poluvrijeme proteklo je u potpunoj dominaciji Dinama. U 53. minuti velika prilika za Hodžića, Stipica mu odlično brani. Dvije minute kasnije Ademi ubacuje na pet metara po travi, ali Soudani je prekratak. Od 65. do 72. minute utakmica se nije igrala zbog bakljade na Poljudu povodom Torcidinog rođendana.

Nastavak promašaja u Dinamu se nastavlja i u 75. minuti kad Stipica opet sjajno brani mladom Dinamovom Španjolcu. U 89. minuti joker s klupe Ante Ćorić ubacuje do Sodudanija, on prebacuje loptu na drugu stativu gdje ju je dočekao Filip Benković i loptu lagano pospremio u gol Hajduka. Minutu kasnije potpuni preokret Dinama golom Henriqueza. Greška Tudora koji gubi loptu u svom šesnaestercu jer se poskliznuo, krade mu je Ademi koji šalje loptu do Henriqueza, a on poentira za 1:2.

I kada se činilo da će Modri ponovno slomiti Hajdukovce u sudačkoj nadoknadi i upisati pobjedu, ukazao se Ante Erceg. U četvrtoj minuti sudačke nadoknade Petar Stojanović radi grešku te Tihomir Pejin pokazuje na bijelu točku. Ante Erceg junački je pospremio loptu u mrežu i donio veliki bod Bilima.