HNL: Dinamo preokretom do slavlja u Maksimiru!

Nakon što je jučer Hajduk u posljednjim trenucima preokrenuo utakmicu protiv Belupa, danas je Dinamo vrlo rano pao u rezultatski zaostatak i do kraja utakmice s tri pogotka preokrenuo utakmicu. Pogotke su postizali Gavranović u 42', Perić 57' i Moro u 69'. Ovom pobjedom Dinamo je praktički osigurao naslov prvaka, dok Rijeci se preostaje s Osijekom boriti za drugo mjesto.

Modri su slavili preokretom u 24. kolu 1. HNL na Maksimiru protiv Rijeke s 3:1. Susret je krenuo dobro za Rijeku, koja je postigla pogodak na samom početku utakmice, no Dinamo koji je igrao u šarenom sastavu, prvo je do poluvremena izjednačio, a u nastavku i skroz preokrenuo utakmicu u svoju korist. Rijeka ovim porazom nije puno izgubila, jer je ranije Osijek remizirao i ostali su na dva boda razlike.

Dinamo je ovom pobjedom još jednom pokazao koliko su bolji od konkurencije ove sezone i nezaustavljivo maršira ka tituli.

Dinamo – Rijeka 2:1 (Gavranović 42′, Perić 57′, Moro 69′ / Puljić 6′)

DINAMO: Zagorac, Rrahmani, Perić, Lešković, Moharrami, Moro, Šunjić, Majer, Šitum, Kadzior, Gavranović,

RIJEKA: Sluga, Mamić, Velkovski, Župarić, Kvržić, Halilović, Pavičić, Acosty, Gorgon, Bušnja, Puljić.

Otvorio je Dinamo sa dvije prilike utakmicu, no u 6. minuti Riječani šokiraju ‘Modre’. U praktički prvom napadu Mamić s lijeve strane centrira, a Jakov Puljić je pobijedio svog čuvara i skrenuo loptu u mrežu. Pokušao je Dinamo odgovoriti, no Riječani su igrali čvrstu igru i nisu Modrima dopuštali da razvijaju svoju igru.

U 24.’ Majer odlično odigrava za Šituma, koji na drugoj vratnici nije zahvatio loptu kako treba i upropaštava šansu Dinama. Pokušavali su Modri na svakakve načine svladati Rijekinog golmana Slugu, no njihovi napadi su se odbijali od bloka sve do 42. minute. Nakon jednog ubačaja, Riječani nisu dobro očistili opasnost i do lopte je došao Moro, koji ju je proslijedio do Gavranovića i on je posprema u mrežu.

Dinamo je nastavio u drugom poluvremenu s pritiskom na Rijekin gol. U 57.’ Dinamo zabija za 2:1 i preokreće rezultat. Iz slobodnog udarca Kadzior nabacuje na glavu Perića, koji posprema bez problema loptu u gol. Stratezi obje momčadi su nakon toga krenuli sa izmjenama, a Dinamo je u 69.’ zabio i svoj treći pogodak za potvrdu pobjede. Nakon gužve u šesnaestercu Rijeke, lopta dolazi do Nikole Mora koji iz prve pogađa u bliži kut Sluginog gola.

Rijeka do kraja nije imala snage odgovoriti Dinamu, te tek sa pokojim udarcem izdaleka je pokušavala zaprijetiti Modrima.

Dinamo je tako došao do 61. boda u sezoni, a Rijeka na drugom mjestu kaska za njima 17 bodova. Modri izgledaju moćno i slijedi im uzvratna utakmica Europske lige protiv Benfice u četvrtak.

Rijeka u sljedećem kolu igra na Rujevici još jednu važnu utakmicu, onu protiv Osijeka. Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Gorice.