HNL: Gojak donio pobjedu Dinamu u Koprivnici!

Dinamo je ovom pobjedom pobjegao drugoplasiranom Osijeku na 10 bodova, a trećoj Rijeci na čak 12 bodova prednosti.

Slaven Belupo i Dinamo utakmicom u Koprivnici zaključili su 15. kolo HT Prve hrvatske nogometne lige, a slavio je gost iz Zagreba minimalnom pobjedom 1:0.

U 13. minuti Dinamo bilježi prvu priliku. Nakon udarca iz kuta najviši u skoku bio je Amir Rrahmani, ali bezopasno za Antuna Markovića na vratima domaćina. Zbog nekoliko baklji BBB-a u 23. minuti utakmica je bila nakratko prekinuta. Novi pokušaj Dinamo bilježi u 25. minuti kada je Dani Olmo pucao, ali neprecizno. U 37. minuti gosti su imali novu priliku. Olmo je pokupio loptu na rubu šestnaesterca, ali udarac mu je otišao iznad gola. Hilal Soudani se ozlijedio u 42. minuti pa ga je Mario Cvitanović morao zamijeniti uvođenjem Ante Ćorića.

U drugom poluvremenu je bilo još manje prilika, a ključni trenutak utakmice dogodio se u 89. minuti. Loptu je s desne strane ubacio Rrahmani, a najviši u skoku bio Amer Gojak koji je dvije minute prije ušao u igru umjesto Nikole Mora.

U sljedećem kolu Dinamo dočekuje na Maksimiru Lokomotivu 16. studenog, dok Slaven Belupo gostuje kod Rudeša u Kranjčevićevoj dan poslije.