HNL: Gorica na krilima odličnog prvog poluvremena slavila protiv Rudeša

Rudeš je mogao i uvjerljivije stradati, ali u posljednjim minutama ipak su imali priliku zakomplicirati susret

Gorica je u prvoj utakmici 23. kola HT Prve lige odigranoj danas glatko slavila protiv Rudeša sa rezultatom 3:1. Rudešova obrana je već u prvom poluvremenu tri puta bila nadigrana, a u nastavku utakmice Gorica je rutinski odradila posao i mogla slaviti s većom razlikom.

Gorica – Rudeš 3:1 (3:0)

Gorica: Kahlina, Muhammed, Čagalj, Jovičić, Čabraja, Suk, Marina, Miya, Ndiaye, Lovrić, Zwolinski.

Rudeš: Banić, Barić, Šuto, Vuco, Rožman, Halilović, Pasariček, Štrkalj, Lisakovich, Juranović, Kovačević.

Prvu priliku na utakmici imao je Rudeš kada je u osmoj minuti Juranović iz slobodnjaka zatresao gredu. Gorica je ubrzo odgovorila preko Suka, ali golman gostiju Banić se dobro snašao u toj situaciji. U 21.’ Gorica prvi puta stiže u prednost. Miya je poslao loptu na drugu stativu gdje se našao Lovrić i odlično upošljava Ndiayea u sredini koji lagano zabija.

Drugi pogodak je pao u 37.’ kada Muhammed centrira s desne strane, a lopta dolazi do nečuvanog Zwolinskog koji s pet metara glavom posprema loptu u mrežu. Rudeš do kraja poluvremena nije izdržao da ne primi još jednoga. Suk je ponovno s desne strane ubacio, a obrana Rudeša loše reagira i lopta dolazi do Ndiayea na drugoj koji postiže svoj drugi zgoditak.

U drugom poluvremenu Gorica je nastavila dominirati, a u 61.’ je malo nedostajalo da povećaju svoju prednost. Lovrić se odlično oslobodio svojih čuvara i došao sam pred Banića. Pokušao je prebaciti Banića, a loptu sa same gol linije Šuto odbija u vratnicu i otklanja opasnost. Rudeš je u zadnjih desetak minuta utakmice pokazao ipak nešto. Prvo je Lisaković došao sam ispred Kahline i rutinski svladao golmana domaćih, kako se pokazalo za počasni pogodak. Moglo je postati napetije za Goricu samo dvije minute nakon pogotka Rudeša, da Juranović nije ostao kratak na ubačaju, ali rezultat se nije mijenjao i Gorica slavi.

Gorica je tako prekinula niz od tri utakmice bez pobjede i trenutačno je 5. na ljestvici s četiri boda više od Hajduka. Rudeš je sve bliže da matematički osigura ispadanje iz lige, a za pobjedu ne znaju od početka prvenstva. U sljedećem kolu Gorica ide na gostovanje u Pulu kod Istre 1961, dok Rudeš dočekuje Inter iz Zaprešića.