NAJNOVIJE VIJESTI

HNL: Hajduk na Ohandzin pogon odnio pobjedu s Maksimira!

Hajduk se bodovno izjednačio s drugoplasiranim Osijekom te sada na kontu oba kluba imaju po 35 bodova.

Lokomotiva je ugostila na Maksimiru Hajduk u sklopu 19. kola HT Prve lige, a gosti su odnijeli pobjedu rezultatom 2:0 zahvaljujući dvama pogocima Francka Ohandze.

Domaćin je u 51. minuti ostao s igračem manje nakon što je Jan Doležal dobio drugi žuti karton. Hajduk je poveo u 66. minuti prekrasnim škaricama Kamerunca nakon ubačaja Ahmeda Saida.

U 81. minuti domaćin ostaje bez još jednog igrača nakon što je najbolji igrač Lokomotive Lovro Majer u samo nekoliko minuta dobio dva žuta kartona. Gosti su do kraja utakmice postigli još jedan pogodak. Međutim, prije spomenutog pogotka Lokomotiva je mogla čak i do izjednačenja unatoč dva igrača manje kada je Ivan Šunjić pogodio vratnicu u 94. minuti. Nakon toga gosti su krenuli u kontru koju je na kraju Ohandza realizirao za 2:0.

Hajduk se bodovno izjednačio s drugoplasiranim Osijekom te sada na kontu oba kluba imaju po 35 bodova, 12 manje od vodećeg Dinama.

U sljedećem, posljednjem kolu prije zimske stanke, Hajduku na Poljud dolazi zaprešički Inter 17. prosinca, dok Lokomotiva dva dana ranije gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa.