HNL: Hajduk slavio na Rujevici u ‘Jadranskom derbiju’!

Hajduk se ovom pobjedom probio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice s devet bodova zaostatka za vodećim Dinamom.

Derbi 18. kola HT Prve lige odigrao se na Rujevici. Hajduk je slavio u ‘Jadranskom derbiju’ protiv branitelja naslova Rijeke s 2:1.

Već u trećoj minuti Hajduk je poveo nakon velike pogreške vratara Rijeke Andreja Prskala. Prkalo loše ispucava loptu koja potom dolazi do Tome Bašića koji s 40 metara lobuje golmana za vodstvo 1:0.

Rijeka se brzo pribrala i u 11. minuti došla do izjednačenja. Filip Bradarić lijepim udarcem okončao je odličnu akciju domaće momčadi. Prvo je s lijeve strane ubacio Alexander Gorgon u kazneni prostor gostiju, loptu prihvaća Zoran Kvržić koji iz prve upošljava Bradarića, a bivši Hajdukov igrač odlično pogađa u gornji desni kut.

U 51. minuti Hajduk ponovno vodi. Nakon konfuzije u Riječkoj obrani, lopta se odbija do Ante Ercega koji ulazi u šestnaesterac domaćina, driblingom izbacuje svog čuvara i pogađa kroz noge Prskala za novo vodstvo Hajduka.

Rijeka je dobila u 69. minuti priliku za izjednačenje iz kaznenog udarca, ali udarac Marija Gavranovića fantastično je obranio Karlo Letica.

Hajduk se ovom pobjedom probio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice s devet bodova zaostatka za vodećim Dinamom, dok je Rijeka pala na četvrtu poziciju.

U nedjelju Lokomotiva u Kranjčevićevoj dočekuje Cibaliju, dok Dinamo od 18 sati na Maksimiru igra protiv Intera.