HNL: Inter remizirao u Zaprešiću, greda spriječila pobjedu Lokomotive

Prvo poluvrijeme pripalo Interu, u nastavku za vodstvo pogađa Ivan Šunjić. Bod je Interu donio Tomislav Mazalović iz kaznenog udarca.

Utakmicom u Zaprešiću otvoreno je 17. kolo Hrvatske Telekom Prve lige, kod Intera gostovala je Lokomotiva iz Zagreba. Lokosi su pred susret bili mjesto niže na ljestvici i s bodom manje od večerašnjeg protivnika. Prvi međusobni susret u sezoni pripao je Zagrepčanima, slavili su s 3:0, a pogotke su postigli u drugom dijelu.

Utakmicu je bolje otvorio domaćin i držao konce igre u svojim rukama. Već u drugoj minuti je Lokomotivinom vrataru zaprijetio Komnen Andrić, udarac je završio pored vratiju Adriana Šempera. U nastavku susreta i dalje je prevladao domaćin, međutim bilo je malo prilika za postizanjem pogotka. U 18. minuti opasno je zaprijetio Lovro Majer, poslao je ubačaj iz slobodnog udarca, ipak lopta je završila malo iznad gola Krševana Santinija. Najbliže pogotku bio je Antonio Bosec pet minuta kasnije, mjerio je ravno u gostujućeg vratara i ostalo je kod početnog rezultata 0:0. Do kraja poluvremena nije bilo prilika i momčadi su na odmor otišle rezultatom s početka utakmice.

I drugo poluvrijeme počelo je pokušajem Andrića, ovog puta lopta je završila u rukama Šempera, već u sljedećem napadu Lokomotiva je opasno zaprijetila, iznudili su samo korner. Ulaskom Dejana Radonjića u nastavku Zagrepčani su izgledali opasnije u napadu. Nesigurnost obrane Intera iskoristio je Ivan Šunjić u 53. minuti, kada se prošetao u kazneni prostor i zabio za vodstvo gostiju. Samo pet minuta kasnije žuto-plavi su izjednačili, nakon igre rukom gostujuće obrane iz kaznenog udarca precizan je bio Tomislav Mazalović. U posljednjih dvadeset minuta Lokomotiva je krenula po sva tri boda, najopasniji je bio Majer. Gostima su pogodak za pobjedu spriječili domaći vratar Santini te jednom pogođena greda. Pred sam kraj priliku za pobjedu imao je Inter, zbog neodlučnosti u napadu domaći to nisu iskoristili i susret je završen rezultatom 1:1.

Podjelom bodova Inter je zadržao bod prednosti ispred Lokomotive, što znači da će i nakon sedamnaest odigranih kola Zaprešićani ostati na petom mjestu prvenstvene ljestvice.