HNL: Inter srušio drugu momčad lige!

Inter je nastavio s odličnim igrama i u 15. kolu Prve hrvatske nogometne lige kada su pobijedili drugoplasirani Osijek.

Utakmicom između Intera iz Zaprešića i Osijeka otvoreno je 15. kolo HT Prve hrvatske nogometne lige. Zaprešićani u odličnoj formi dočekali su drugoplasiranu momčad lige, a posljednji poraz pretrpjeli su na gostovanju kod Hajduka u 11. kolu. Gosti iz Osijeka također su u odličnoj seriji krenuli po nove bodove, a posljednji poraz pretrpjeli su u osmom kolu na gostovanju kod Cibalije.

Utakmica je počela oštrom igrom s obje strane, već u osmoj minuti ozlijedio se Herdi Prenga, kojeg je zamijenio Vedran Dalić. Prvu priliku imali su gosti iz Osijeka, glavom je u 12. minuti zaprijetio Eros Grezda, a odličnom obranom pogodak je spriječio domaći vratar Krševan Santini. Tri minute kasnije u prilici se našao Nikola Rak, ušao je u kazneni prostor, ali ipak nije uspio uputiti udarac prema gostujućim vratima i ostalo je 0:0. Uslijedila je još jedna prilika Intera, Petar Mamić sjurio je kroz sredinu i pokušao s 20 metara , ali pokušaj je završio u rukama gostujućeg vratara Marka Malenice. U 32. Minuti Inter stiže do vodstva. Nakon kornera gostujuća obrana loše je reagirala i u kaznenom prostoru lopta je stigla do Dalića koji precizno gađa i zabija pogodak. Osijek je krenuo po izjednačenje, s pet metara je pokušao Benedik Mioč, a snažan pokušaj završio je malo iznad domaćih vratiju. U sudačkoj nadoknadi Inter stiže do 2:0. Nakon kornera gostujući igrač igrao je rukom te je iz kaznenog udarca pogodak postigao Tomislav Mazalović.

Drugo poluvrijeme napadački su otvorili Osječani, domaći su odlično stajali na terenu i gostima nisu dozvoljavali izglednije prilike za smanjenje zaostatka. Prvo su ipak zaprijetili gosti, u 55. minuti s ruba kaznenog prostora pokušao je Haris Hajradinović, ali lopta je završila u rukama Santinija. U sljedećem napadu zaprijetio je Inter. Pogodak je Komnenu Andriću spriječio Malenica. Nastavio se pritisak gostiju, dok su se igrači Intera uzdali u kontranapade. U redovima Osijeka glavom su pokušali Mile Škorić, Gabrijel Boban i Grezda, ali lopte su završile iznad grede domaćih vratiju. Inter je pokušao kontranapadima, u 78. minuti uspješno je završio akciju Rak i praktički potvrdio domaću pobjedu. Dvije minute kasnije nadu gostima vratio je Boban kada je  precizno gađao s lijeve strane u suprotni kut domaćeg vratara. Do kraja susreta nije više bilo ozbiljnijih prijetnji i pobjedu s 3:1 zasluženo je slavio Inter.