HNL: Istra i Slaven Belupo odigrali neriješeno na Aldo Drosini

Slaven je bio bolji protivnik u ovom susretu, ali je na kraju iskusni Ivan Krstanović spasio bod za svoju momčad.

NK Istra 1961 – NK Slaven Belupo 1:1 (0:0)

Istra: Condrić, Bosančić, Gomes, Grujević, N’Di, Pavić, Perić, Regan, Rubić, Rufati, Sane.

Slaven Belupo: Filipović, Bongongui, Doležal, Goda, Karamarko, Krstanović, Nowak, Puclin, Šarlija, Vidović.

Nakon dvije utakmice 19. kola 1. HNL, gdje smo vidjeli slavlja Lokomotive i Dinama, na red je došao i prvi remi. U Puli na stadionu Aldo Drosina momčadi Istre 1961 i Slaven Belupa odigrali su neriješeno 1:1. U okršaju dvije podjednake ekipe, Slaven Belupo je imao izglednije šanse, na kraju iskusni Ivan Krstanović spasio je bod za svoju momčad.

Na samom početku utakmice Slaven je preko Bongonguija došao u izglednu priliku za vodstvo, ali udarac završava tik pored gola. U 11. minuti Krstanović je sa ruba šesnaesterca imao priliku, ali šut iskosa je završio pored gola. Osam minuta kasnije Istra odgovara preko Perića Komšića, koji je također neprecizan. Do kraja poluvremena nije došlo do promjene rezultata iako su obe momčadi imale nekoliko izrađenih akcija koje nisu realizirale.

U nastavku smo čekali do 64.’ na prvu priliku, kada je Nowak poslao loptu preko gola na ubačaj Bačelić Grgića. Već u 65.’ Istra vodi pogotkom N’Dia koji se našao u odličnoj prilici ispred samog gola koju je lakoćom iskoristio. Devet minuta kasnije Slaven izjednačuje preko Krstanovića, nakon lijepog prolaza i centaršuta Menala. U 80.’ Slaven Belupo je dobio slobodan udarac na rubu kaznenog prostora, iako je prekršaj možda bio unutar samog šesnaesterca. Na ubačaju Bačelić Grgića najviši je bio Vidović koji loptu šalje milimetarski kraj stative. Do kraja utakmice mreže su mirovale i raspodjela bodova se činila kao pravedan rezultat.

Istra se ovim rezultatom približila osmom Interu na bod zaostatka, dok je Slaven na sedmom mjestu sa sva boda više od Istre. Slaven Belupo u sljedećem kolu dočekuje Goricu u Koprivnici, dok Istra ide u goste Dinamu.