HNL: Senzacija u Vinkovcima! Istra stigla do prve gostujuće pobjede

U prvom subotnjem dvoboju Hrvatski telekom Prve lige, Istra 1961 je u Vinkovcima stigla do treće pobjede u prvenstvu. Utakmica je bila jako dobra s  puno prilika na oba gola, a završila je s visokih 4:1.

Utakmica je bila riješena već u prvih 25 minuta ranim pogocima Puljana. U petoj minuti vidjeli smo prvi pogodak na utakmici, a pogodak je postigao Ofosu. Samo sedam minuta kasnije gosti povećavaju rezultat na 0:2, nakon ubačaja Kitanovskog, Gotal glavom posprema loptu u mrežu domaćeg vratara. U 22. minuti vidjeli smo jedan od ljepših pogodaka u ovoj sezoni.  Nakon ubačaja bivšeg igrača Cibalije, Tomislava Čuljka, Kitanovski iz voleja pogađa u mrežu domaćina.

Drugo poluvrijeme gosti bolje otvaraju te već u 52. minuti Sandro Gotal iz kaznenog udarca pogađa za svoj drugi pogodak na utakmici. Domaćini su žestoko protestirali jer su smatrali da je prekršaj bio izvan kaznenog prostora. Nakon četvrtog pogotka u svojoj mreži, samo dvije minute kasnije bude se domaćini te smanjuju rezultat na 1:4, a strijelac je bio Kordić. Prijetili su domaćini nekoliko puta na gol Istre, ali vratar gostiju Ivica Ivušić nije dopustio da još jedna lopta uđe u njegov gol.

Ovom pobjedom Istra je stigla do 13. boda te se izjednačila sa Cibalijom i drži osmo mjesto.