Veliko iznenađenje u Puli

HNL: Istra šokirala prvaka!

Istra 1961 priredila je veliko iznenađenje na svom stadionu pobijedivši branitelja naslova Rijeku s 1:0.

U sklopu 12. kola 1.HNL Istra 1961 ugostila je na stadionu Aldo Drosina branitelja naslova Rijeku i priredila senzaciju. Momčad koja je do ove utakmice zauzimala posljednje mjesto ljestvice slavila je pogotkom Davida Puclina iz 17. minute.

Branitelj naslova Rijeka ušla je u utakmicu kao favorit protiv posljednjeplasirane Istre 1961, ali na kraju su iz Pule Rijekini igrači otišli bez bodova. Već u 6. minuti susreta dogodila se sumnjiva situacija. Mario Gavranović proigrao je Domagoja Pavičića koji zabija pogodak, ali sugeriranjem linijskog suca glavni sudac poništava gol. U 17. minuti Istra je povela. Danas iznimno raspoloženi Reagy Ofosu odlično je prošao kraj Marka Vešovića i poslao loptu prema Davidu Puclinu koji je bio precizan s desetak metara. Rijeka je tokom čitave utakmice imala terensku inicijativu i posjed lopte, ali Istra se uspješno branila. Istra je svoju priliku čekala iz kontre i prekida. Velike zasluge idu vrataru domaćih Ivici Ivušiću koji je odlično branio.

U 47. minuti Rijeka je bila blizu izjednačenja. Josip Mišić pucao je iz slobodnog udarca s 18 metara udaljenosti i pritom pogodio gredu. Igrala se 52. minuta kada udarac Matica Črnica sjajno brani Ivušić. U nastavku napada Gavranović  puca glavom, ali Tomislav Čuljak čisti s crte. Nova sumnjiva situacija dogodila se u 65. minuti pred golom IvušićaGavranović je uputio udarac, a lopta je pogodila Eda Kokorovića u ruku. Posljednju priliku za izjednačenje Rijeka je imala u 90. minuti kada ponovo vrata Istre spašava ČuljakIvušić je u sudaru izgubio loptu iz ruku, na odbijenu loptu natrčava Gavranović, ali njegov udarac ponovo Čuljak blokira. Na samom kraju utakmice golman Ivušić je dobio izravni crveni karton zbog prigovora sucu. Prvi je ovo poraz Rijeke protiv Istre nakon 17 utakmica.

U 19 sati derbi kola igraju Dinamo i Osijek na Maksimiru.